Kosztuje 3 zł, a działa lepiej niż odplamiacz. Wystarczy wymieszać z płynem do naczyń

Plamy na ubraniach bywają trudne do usunięcia, ale zamiast wydawać pieniądze na specjalistyczne środki, warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby. Okazuje się, że z trudnymi plamami świetnie radzi sobie produkt z kuchennej szafki. Sprawdź, jak przygotować naturalny domowy odplamiacz.

Plamy z atramentu, krwi czy rdzy ciężko schodzą z ubrań. Rozwiązaniem może okazać się domowy odplamiacz, który przygotujemy w zaciszu własnej kuchni. Jest on skuteczny i poradzi sobie z najcięższymi zabrudzeniami.

Zobacz wideo Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?

Jak przygotować domowy odplamiacz? Przyda ci się produkt z kuchennej szafki 

Nie każdy wie, że niezwykle przydatnym produktem podczas prania jest… ocet. Ma on działanie bakteriobójcze, a dodany do prania niweluje zapach stęchlizny i wilgoci. Wystarczy dodać ocet do przegródki na płyn do płukania i nastawić odpowiedni program. Ocet świetnie działa również jako odplamiacz.

Jak widzimy na tiktokowym profilu Dobrametka, aby przygotować domowy odplamiacz, należy zmieszać ocet z płynem do naczyń w proporcji 1:1, a następnie nasączyć nim bawełnianą szmatkę i potrzeć zabrudzenie. Po kilku minutach ściągamy ściereczkę i zapieramy plamę albo wrzucamy ubranie do pralki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy odplamiacz sprawdza się lepiej niż drogie preparaty. Jak usunąć plamy bez wydawania kroci w sklepie?

Na trudne zabrudzenia świetnie działają także inne produkty, które większość z nas ma w kuchennej szafce.

  • Plamy z trawy, potu i rdzy. Na tego typu zabrudzenia dobrze sprawdza się sok z wyciśniętej cytryny. Wystarczy polać plamę, odczekać kilka minut i wrzucić ubranie do prania.
  • Sok z buraków lub czerwone wino. W tym przypadku idealnie sprawdzi się sól, którą należy posypać plamę, a drobinki soli wchłoną substancję.
  • Plamy z tłuszczu warto potraktować talkiem albo skrobią kukurydzianą. 
Więcej o: