Wylej kilka kropli na ręcznik papierowy i przetrzyj zlew. Zalśni jak nowy bez szorowania

Zastanawiasz się, jak zadbać o kuchenny zlew, aby nie było na nim smug? Okazuje się, że nie musimy kupować drogich preparatów czyszczących. Wystarczy zastosować produkt, który większość z nas ma w swojej kuchni, a zlew będzie wyglądał jak nowy.

Aby zlew pięknie się prezentował, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu. Nagromadzenie resztek jedzenia i picia sprawia, że na zlewie tworzy się osad, który później trudno doczyścić. Jak sprawić, aby zlew pięknie się prezentował? Podpowiadamy sprawdzony domowy sposób z użyciem popularnego produktu.

Zobacz wideo Trzy nietypowe zastosowania oleju kokosowego

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Zazwyczaj na nim smażysz, tym razem użyj do sprzątania

Zamiast kupować drogie środki czyszczące, warto zainteresować się domowymi metodami. W tym wypadku świetnie sprawdza się olej kuchenny. Zazwyczaj używamy go do smażenia i przygotowywania potraw, tym razem przetrzyjmy nim zlew, a uzyskany efekt będzie zaskakujący.

Jak widzimy na tiktokowym profilu Pelnygarnek wystarczy najpierw dobrze umyć zlewozmywak, a następnie wylać kilka kropel oleju np. na ręcznik kuchenny i dokładnie przetrzeć nim zlew. Sposób świetnie sprawdza się zarówno w przypadku zlewów blaszanych, jak i granitowych. Pięknie nabłyszcza powierzchnię i chroni przed gromadzącym się osadem. Zabieg warto powtarzać przynajmniej raz w miesiącu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowe sposoby na czysty zlew. Przydadzą ci się produkty z kuchni 

Innym domowym sposobem na lśniący i czysty zlew jest użycie płynu do naczyń i sody oczyszczonej. Mieszamy oba składniki w proporcji 1:2, a papkę, jaka powstanie nakładamy na zabrudzenia i delikatnie wycieramy miękką stroną gąbki. Ten sposób doskonale usunie zacieki, a także zapobiegnie powstawaniu osadu z kamienia. Podobne działanie wykazuje mieszanka sody oczyszczonej i octu. Wystarczy zmieszać oba produkty i przetrzeć zlew.

Więcej o: