Włóż folię spożywczą do zamrażarki i odczekaj kilka minut. Uciążliwy problem zniknie

Folię spożywczą ma w kuchni praktycznie każdy. Produkt zabezpiecza nasze dania i jest stosunkowo tani. Ma jednak wadę, którą można zniwelować, zmieniając miejsce przechowywania folii. Jaki zyskasz efekt? Przekonasz się o tym już po kilku minutach.

Folia spożywcza weszła do użytku w drugiej połowie XX wieku, jednak początkowo nie była tak popularna, jak dziś. To sprawdzona bariera przed wodą, zapachami i powietrzem, jednak jeśli korzystasz z niej na co dzień, zapewne zdajesz sobie sprawę z jej ogromnej wady. Mowa o zrywaniu się, sklejaniu lub nierozciąganiu w odpowiedni sposób. Na szczęście problem można rozwiązać prostą metodą, do której przyda ci się jedynie zamrażalnik. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Włóż folię spożywczą do zamrażarki i zobacz, co się stanie. Nietypowa metoda zaskakuje efektem

Jeśli zakupiłaś folię, która nie spełnia swojej roli tak, jak powinna, warto włożyć ją do lodówki lub zamrażarki. Już kilka minut wystarczy, by rozwiązać problem ciągłego sklejania się, rwania w nieodpowiednich miejscach czy rozwijania już po zawinięciu produktu.

Metoda może z początku wydawać się nietypowa, jednak jeśli raz spróbujesz, szybko pokochasz ten trik, a większa sztywność i plastyczność sprawią, że zawijanie żywności czy talerzy będzie o wiele prostsze. Metodę ze zmianą miejsca przechowywania folii spożywczej zaproponowano na TikToku @zmieniajnazdrowie.

Do czego jeszcze można wykorzystać folię spożywczą? Służy nie tylko do przechowywania żywności

Folia spożywcza wielu osobom służy do przechowywania żywności, jednak nie każdy wie, że można ją wykorzystać również i na inne sposoby. 

  1. Utrzymanie świeżości kwiatów — Jeśli chcesz podarować komuś kwiaty i boisz się, że nie przetrwają podróży, wystarczy owinąć dolną część łodyg mokrą ściereczką, a całość zabezpieczyć folią spożywczą.
  2. Opóźnienie dojrzewania bananów — Wystarczy owinąć końce owoców folią spożywczą, a ściemnieją dużo później.
  3. Ochrona w trakcie remontu — Jeśli boisz się, że pobrudzisz meble lub inne przedmioty farbą podczas remontu, przed podjęciem działań możesz zabezpieczyć je folią spożywczą.
Więcej o: