Tych dodatków unikaj, jeśli nie chcesz dodać sobie lat. Są niemodne i często wyglądają tandetnie

Dodatki często uzupełniają stylizację, a nawet ją podkręcają. Warto je dodawać szczególnie do minimalistycznych zestawień. Niestety nie wszystkie dodatki wyglądają korzystnie, niektóre wręcz postarzają. Jakich unikać, żeby nie dodać sobie lat?

Dodatki, które postarzają: biżuteria

Kobiety uwielbiają biżuterię, ale niestety czasem może postarzyć. Przykładowo, kolczyki powinny być dobrane do kształtu twarzy, bo czasem mogą np. poszerzyć twarz. To jednak nie wszystko. Niektóre rodzaje biżuterii są po prostu niemodne, dodają nam powagi i obecnie świadczą o złym guście. Przykładem są duże broszki wysadzane wielokolorowymi kamieniami lub bursztynem. Jeśli lubisz ten rodzaj biżuterii zdecyduj się na coś nowoczesnego, np. delikatną broszkę w całości ze srebra.

Dodatki, które postarzają to także duże, złote kolczyki w stylu retro. Lepiej zdecyduj się na minimalistyczne, drobne kolczyki, np. z małymi cyrkoniami. Jeśli nie chcesz dodać sobie lat, zrezygnuj też z masywnej biżuterii z bursztynem, szczególnie w ciemnych kolorze. Często dodaje powagi i tym samym postarza. Zamiast ciemnego bursztynu możesz wybrać mleczny lub miodowy. 

Dodatki, które dodają lat: niemodne torebki

Niektóre torebki również mogą dodać nam lat. Trzeba uważać np. na shopperki. Jeśli nie chcesz się postarzyć wybierz model najbardziej klasyczny, czarny lub jednolity w innym kolorze. Mogą być też w modne monogramy. Najlepsze będą modele ze skóry licowej lub jej imitacji. Unikaj jednak torebek ze skóry o groszkowej fakturze, które często wyglądają tandetnie.

postarzające dodatkipostarzające dodatki fot. unsplash.com

Dodatki, które postarzają to często ciemne, duże torebki zamszowe w kolorach ziemi albo z różnych, połączonych materiałów. Zazwyczaj przytłaczają stylizację i pasują tylko na jesień.

Postarzające dodatki: apaszki i chustki

Apaszka może kojarzyć się ze stylową kobietą pełną klasy. Faktycznie, apaszki i chustki czasem mogą dodać stylizacji francuskiego szyku i podkręcić stylizację. Jednak nie jest to reguła. Wszystko zależy od tego jak takie dodatki dobierzemy do stroju i na co się zdecydujemy.

postarzające dodatkipostarzające dodatki fot. unsplash.com

Jeśli nie chcesz, aby chustka lub apaszka cię postarzyła, najlepiej wybierz model jednolity lub w bardzo drobny wzór. Unikaj jednak dodatków tego typu w duże wzory, np. kwiaty lub geometryczne formy. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: