Co na ukąszenia po komarach? Wypróbuj sprawdzony sposób Ewy Wachowicz

Ukąszenie komara bywa kłopotliwe - swędzi i pozostawia na skórze zaczerwienienia. Aby złagodzić objawy, warto wypróbować domowy sposób na ugryzienia. Jedną ze sprawdzonych metod poleciła niedawno znana prezenterka telewizyjna, Ewa Wachowicz.

Ugryzienie komara jest nieprzyjemne. Swędzi i trudno powstrzymać się, aby go nie drapać. Komarów trudno uniknąć, ponieważ latem jest ich bardzo dużo i mogą ukąsić nas, nawet gdy śpimy. Podpowiadamy sprawdzony sposób, aby ślad po komarze szybko zniknął. 

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Co zrobić, gdy ukąsi nas komar? Wypróbuj trik z sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona ma wiele właściwości i sprawdza się nie tylko w kuchni. Nie każdy jednak wie, że przydaje się również w sytuacjach, kiedy ukąsi nas komar. Miejsce po ugryzieniu często swędzi i jest mocno zaczerwienione, dlatego warto zaopatrzyć się w ten popularny produkt, aby zniwelować dolegliwości po spotkaniu z komarami.

Na tiktokowym profilu Dowborybehappy w rozmowie z Maciejem Dowborem i Joanną Koroniewską znana prezenterka telewizyjna i była Miss Polonia 2012 opowiedziała o tym, jak radzić sobie ze śladem po ukąszeniu komara. Okazuje się, że wystarczy zmieszać sodę oczyszczoną z wodą, aby powstała lepka pasta i nałożyć ją na skórę. Mieszanka świetnie działa na świąd i obrzęk po ukąszeniu owada.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na ugryzienie komara? Sprawdź inne domowe triki

Kiedy ugryzie nas komar, warto zastosować sprawdzone metody na przyspieszenie gojenia i zmniejszenie swędzenia. Oto inne domowe triki z wykorzystaniem popularnych produktów.

  • Skórka od banana. Okazuje się, że banan pomaga na uporczywy świąd i ból po ugryzieniach. Wystarczy przetrzeć miejsce wewnętrzną częścią skórki.
  • Biała kapusta. Przyłożenie liści tego warzywa pomoże z obrzękiem i sprawi, że ugryzienie nie będzie swędzieć.
  • Natka pietruszki. Należy ją rozetrzeć, aby powstała gęsta papka i przyłożyć na obrzęknięte miejsce. 
  • Sok z cytryny ma działanie przeciwzapalne, a dodatkowo złagodzi uczucie swędzenia.
Więcej o: