Kupujesz magnesy na wakacjach? Lepiej przeczytaj, zanim przyczepisz kolejny z nich na lodówkę

Magnesy na lodówkę to jedne z najpopularniejszych pamiątek, które przywozimy z wakacji. Często otrzymujemy je również w prezencie od bliskich, którzy wyjechali na urlop. Czy te niepozorne i piękne ozdoby mogą uszkodzić lodówkę?

Gdy kupujemy lub dostajemy magnesy, od razu przyczepiamy je na lodówkę. To od lat najczęściej wybierane miejsce na umieszczenie tego typu pamiątek. Nie tylko pięknie zdobią kuchnię, lecz także przypominają nam o wyjazdach, na których byliśmy. Niektórzy twierdzą, że nie powinno się ich umieszczać na lodówce. Wszystko przez to, że mogą ją uszkodzić. Czy jest się czego obawiać?

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczepiasz magnesy do lodówki? Sprawdź, czy jej nie uszkodzą

Przez lata powielany jest jeden popularny mit, który mówi o tym, że magnesy mogą uszkodzić lodówkę. Przestrzega się, by nie przyczepiać ich na to urządzenie. Wszystko dlatego, że lodówki najnowszej generacji wyposażone są często w ekrany dotykowe oraz WiFi, a pole elektromagnetyczne szybko może je uszkodzić. Ile jest w tym prawdy?

Okazuje się, że owszem, pole elektromagnetyczne może zniszczyć urządzenie, negatywnie wpływając na jego podzespoły. Należy jednak pamiętać, że nie jesteśmy w stanie magnesami wytworzyć pola o tak dużej mocy, by zniszczyć lodówkę. Nawet jeśli obwiesimy ją mnóstwem tego typu pamiątek z każdej strony. Nie zaburzą więc one pracy chłodziarki, lecz mogą uszkodzić ją w nieco inny sposób. Jeśli przyczepiasz magnesy na lodówkę, uważaj, by nie zniszczyć jej powłoki, którą mogą szybko i łatwo porysować. Jeśli chcesz, by drzwi chłodziarki doskonale się prezentowały bez żadnych uszkodzeń, lepiej umieść magnesy na specjalnej tablicy.

Popularne błędy, które popełniamy. Przez nie możemy zepsuć lodówkę

Lodówkę można uszkodzić poprzez niewłaściwe użytkowanie, co często zdarza się w wielu domach. Jakie są najczęściej popełniane błędy? Okazuje się, że umieszczamy chłodziarkę zbyt blisko różnych źródeł ciepła, przez co pobiera więcej energii, by schłodzić żywność. Jeśli twoja lodówka stoi w odległości bliższej niż 30 cm od piekarnika, grzejnika czy kuchenki, lepiej ją odsunąć. Popularnym błędem jest również ustawianie niewłaściwej temperatury wewnątrz urządzenia - zbyt niskiej lub zbyt wysokiej. Wówczas lodówka pobiera o wiele więcej energii, by schłodzić swoje wnętrze lub żywność będzie o wiele szybciej się psuła.

Więcej o: