Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Nigdy więcej nie będziesz szorować brudu

Pozbycie się przypalonego tłuszczu z piekarnika potrafi zirytować nawet najbardziej cierpliwe osoby. Z osadem gromadzącym się wewnątrz urządzenia dobrze poradzi sobie jeden środek, który z pewnością masz w domu. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Poznaj banalne triki na czysty sprzęt kuchenny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Doczyszczenie piekarnika potrafi być nie lada wyzwaniem. Jeśli chcesz oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy, skorzystaj ze znanych domowych sposobów. Wykorzystaj tabletkę do zmywarki, a urządzenie zalśni czystością. 

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zapomnij o uporczywym szorowaniu

Jednym z najlepszych sposobów na walkę z brudem w piekarniku jest użycie tabletki do zmywarki. Środek nie tylko zmiękczy tłuste plamy blaszki, ale i z całego wnętrza urządzenia. Jak wykorzystać ten trik przy domowych porządkach? Na początek wyjmij ze sprzętu wszystkie naczynia i inne zbędne elementy. Następnie jedną z zabrudzonych blaszek napełnij wodą do połowy jej wysokości. Do środka wrzuć tabletkę. W międzyczasie włącz piekarnik i nastaw go na 100 stopni Celsjusza. Nie zapomnij o ustawieniu opcji termoobiegu. 

Po nagrzaniu piekarnika włóż do niego blaszkę z preparatem. Wysoka temperatura sprawi, że para wodna rozejdzie się po urządzeniu, zmiękczając przypalone resztki i tłusty osad. Czyszczenie powinno trwać co najmniej dwie godziny. Wyłącz sprzęt kuchenny i poczekaj, aż ostygnie. Na sam koniec, za pomocą miękkiej szmatki lub gąbki, zetrzyj pozostałości po brudzie. 

Natrzyj piekarnik tabletką do zmywarki. Przypalony brud zniknie od razu

Kolejnym sposobem na pozbycie się spalenizny z piekarnika, jest natarcie go tabletką do zmywarki. Podzielił się nim użytkownik TikToka o nicku snapfixplatform.

Efekty przedstawione w filmiku naprawdę zaskakują. Na wstępie zamocz środek w wodzie. Pamiętaj o użyciu gumowych rękawic. Następnie przetrzyj wszystkie plamy namoczonym produktem. Nie zapomnij o wyczyszczeniu szybki urządzenia. Tam najczęściej zbiera się tłusty osad. Na sam koniec przetrzyj maszynę nawilżoną gąbką lub ścierką. W ten sposób pozbędziesz się resztek detergentu i brudu. Jeśli chcesz się upewnić, że usunęłaś wszystkie plamy, możesz jeszcze raz przetrzeć piekarnik. Tym razem skorzystaj z ręcznika papierowego. 

Więcej o: