Jak pozbyć się brzucha? Zapomnij o wodzie z cytryną! Ten napój nawadnia i przyspiesza metabolizm

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się brzucha i ile można schudnąć w miesiąc. Wszystko za sprawą zbliżających się wakacji. Okazuje się, że jeden napój może nie tylko świetnie nawodnić organizm, lecz także przyspieszyć metabolizm, wspomagając utratę kilogramów.

Chcąc schudnąć kilka kilogramów, często możemy natrafić na różne "diety cud", które obiecują nam błyskawiczną zmianę sylwetki. Warto jednak pamiętać, że wiele z nich negatywnie wpływa na nasz organizm, a osiągnięte efekty szybko utracimy, gdy tylko powrócimy do poprzedniego stylu życia. Jak pozbyć się brzucha w zdrowym i odpowiednim tempie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Plotek Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak pozbyć się brzucha? Włącz do diety jeden napój, który przyspieszy metabolizm

Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Można to również przełożyć na sytuację, gdy staramy się zrzucić kilka kilogramów. Warto jednak pamiętać, że nie istnieją "magiczne" sposoby na to, by błyskawicznie pozbyć się brzucha. Do osiągnięcia zadowalających efektów potrzeba nie tylko czasu, lecz także zbilansowanej diety o odpowiednim deficycie kalorycznym, dawki ruchu oraz konsultacji z lekarzem, który będzie sprawdzał, czy wszystko jest w porządku. Ten trudny proces możemy sobie jednak nieco umilić, stosując domowe sposoby. Jednym z nich jest nawadnianie organizmu za pomocą napoju sassy water, który króluje wśród gwiazd.

Sassy water to nic innego jak woda z dodatkiem cytryny, ogórka, imbiru oraz mięty. Taki napój nie tylko doskonale nawadnia organizm, lecz także działa moczopędnie, oczyszczając go z toksyn. Doskonale też wspomaga metabolizm. To ostatnie działanie szczególnie docenią osoby, które zastanawiają się, jak pozbyć się brzucha. Wystarczy do litra wody dodać cytrynę oraz ogórka pokrojonego w kostkę i imbir starty na tarce o małych oczkach. Dodatkowo można dołożyć świeże liście mięty, a gotowy napój trzeba odstawić na noc. Rano będzie gotowy do picia.

Ile można schudnąć w miesiąc? Dieta na płaski brzuch ze zdrową utratą wagi

Stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety wraz z zastosowaniem deficytu kalorycznego oraz wysiłku fizycznego pomogą pozbyć się kilogramów. Warto jednak pamiętać, że efekty nie będą tak spektakularne, jak często obiecują autorzy "magicznych" diet. Ile można schudnąć w miesiąc, by robić to zdrowo i pod okiem specjalisty? Zakłada się, że optymalnie jest zrzucać pół kilograma tygodniowo, co daje dwa kilogramy miesięcznie, gdy stosujemy zdrową, zbilansowaną dietę na płaski brzuch. Szacuje się, że maksymalna granica to około czterech kilogramów na miesiąc. Takie podejście nie tylko sprawi, że będziemy dobrze się czuć, lecz także uzyskane efekty pozostaną z nami na długo. Jeśli chcesz zrzucić kilogramy, skonsultuj się z lekarzem, by uprzednio zlecił wykonanie odpowiednich badań, a następnie podpowiedział, jak zdrowo i bezpiecznie zmienić swoją sylwetkę.

Więcej o: