Włóż do środka i zostaw na noc. Brzydki odór z butów zniknie na dobre

Czasem zdarza się, że buty, które nosimy, zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Nie każdy wie, że z problemem można poradzić sobie domowymi, prostymi sposobami. Jedyne czego potrzebujesz, to kilka produktów które możliwe, że masz w swoim domu.

Buty, które nosimy pod wpływem ciepła i potu ze stóp z czasem mogą zacząć nieprzyjemnie pachnieć. Zamiast inwestować w drogie, specjalistyczne preparaty możesz rozwiązać problem, wykorzystując popularne produkty z łazienki i kuchni. Kosztują grosze, a pozbędą się nieprzyjemnego zapachu szybko i skutecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Jak pozbyć się smrodu z butów? Wykorzystaj trzy produkty z kuchennej szafki

Tiktokerka @lorafied w jednym z nagrań pokazała dwa proste sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów. Co istotne, metody nie wymagają zakupu specjalistycznych preparatów i nie są drogie.

  1. Wystaw buty na słońce na kilka godzin.
  2. Włóż do skarpetek po połowie kostki mydła, a następnie umieść je w butach.

Jeśli po upływie kilku godzin przykry zapach nie znika, a odór jest bardzo mocny, możesz wypróbować też metodę z wykorzystaniem sody oczyszczonej, skrobi i proszku do pieczenia z kuchni.

  1. Wymieszaj składniki w równych proporcjach, a następnie przełóż je łyżeczką do skarpetki. 
  2. Zwiąż skarpetki i włóż je do butów.
  3. Odczekaj kilka godzin, a nieprzyjemny zapach zniknie.

Co na śmierdzące buty? Wykorzystaj ocet i saszetki z herbatą

W celu zlikwidowania nieprzyjemnego zapachu z butów możesz wypróbować też inne, proste sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie octu i saszetek z herbatą. Co należy zrobić?

  1. Zmieszaj ocet i wodę w równych proporcjach, a następnie wyszoruj mieszanką wnętrze butów przy pomocy miękkiej ściereczki.
  2. Pozostaw obuwie do wyschnięcia.
  3. Włóż do środka kilka saszetek z herbatą (dobrym pomysłem jest wykorzystanie tej, która ci nie smakuje) i odstaw buty na całą noc.

Rankiem okaże się, że torebki pochłonęły resztki wilgoci, a nieprzyjemny zapach zniknął.

Więcej o: