Ukryta funkcja wózka z Lidla, o której nie każdy wie. Znacznie ułatwia zakupy

Robienie zakupów w dużych sklepach bywa problematyczne i stresujące samo w sobie. Kiedy dodatkowo towarzyszy nam dziecko, musimy mieć oczy dookoła głowy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niektóre wózki posiadają pewną ukrytą funkcję, którą warto wykorzystać w takiej sytuacji.

Nie od dziś wiadomo, że zakupy z dzieckiem bywają sporym wyzwaniem. Energiczne maluchy wymagają stałej uwagi, by się nie nudziły oraz nie zgubiły w tłumie innych klientów. By ułatwić rodzicom zadanie, od lat niemal wszystkie sklepowe wózki wyposażone są w specjalne, rozkładane siedziska, w których można posadzić najmłodszych. Dodatkowa atrakcja dla dzieci w postaci wożenia ich po sklepie wózkiem często pozwala dorosłym na spokojne dokończenie zakupów. Niewiele osób wie, że to niejedyne rozwiązanie, które zamontowano w niektórych wózkach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kiedy spadną ceny żywności w Polsce?

Ukryta funkcja wózków sklepowych. Posiada ją wiele z nich

Wiele wózków na zakupy zostało wyposażonych w dodatkową konstrukcję, którą znajdziemy na dole od strony rączki. Zazwyczaj służy ona do przewożenia wyjątkowo ciężkich produktów, jak np. zgrzewek z napojami, które normalnie zajęłyby zbyt dużo miejsca. Oprócz tego wykorzystasz ją w także inny, praktyczny sposób. Po rozłożeniu może stanąć na niej dziecko, które nie chce, bądź nie może, skorzystać z wcześniej wspomnianego siedzenia. Wystarczy, by trzymało się poręczy wózka, a ty w spokoju skończysz zakupy, mając pociechę cały czas blisko siebie. Pilnuj tylko, by stojąc na konstrukcji, zachowała ostrożność.

Warto także wiedzieć, że wiele sklepowych koszyków, jest tak skonstruowanych, by ich bokiem bez problemu zahaczyć o brzeg taśmy w trakcie wypakowywania zakupów. Dzięki temu nie musisz się schylać.

Jak szybko i bezproblemowo zrobić zakupy? Te dwa triki znacznie je ułatwią

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając się na zakupy, zwłaszcza z dzieckiem, kiedy zależy nam na tym, aby minęły szybko i bezproblemowo? By uniknąć tłumów w miarę możliwości odwiedzaj sklepy w godzinach porannych bądź wieczornych. Zdecydowanie omijaj za to popołudniowe, zwłaszcza w okolicy 16-17, kiedy wiele osób kończy pracę. Oprócz tego zawsze wcześniej rób listę zakupów, dzięki czemu wchodząc do sklepu będziesz wiedzieć, po co przyszłaś. Ten prosty trik pozwoli ci oszczędzić czas oraz pieniądze

Więcej o: