Próbowała wszystkiego, żeby pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej. Wystarczył jeden owoc

Każdy z nas powinien regularnie czyścić toaletę. Muszla klozetowa to prawdziwe siedlisko bakterii i zarazków. Czasami nawet najskuteczniejsze produkty nie radzą sobie z żółtymi plamami pojawiającymi się na jej powierzchni. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się żółtych plam z sedesu? Jest na to kilka sposobów. Dzięki nim nie tylko sprawisz, że toaleta znów zalśni czystością, ale także zaoszczędzisz pieniądze. Zamiast używania drogich detergentów postaw na sprawdzone domowe triki.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej? Użyj pasty złożonej z dwóch produktów

Jednym z najlepszych domowych środków na zabrudzenia jest pasta z sody oczyszczonej i wody. Wymieszaj kilka łyżeczek proszku z płynem. W ten sposób uzyskasz środek o gęstej konsystencji. Dla wzmocnienia efektu możesz także dodać łyżeczkę kwasku cytrynowego. Nałóż preparat na gąbkę lub szczotkę, po czym dokładnie przetrzyj zabrudzone miejsca. 

Pozwól środkowi działać przez 5-10 minut. Następnie nawilż ściereczkę wodą i zetrzyj resztki pasty z sedesu. Jeśli plamy z trudnodostępnych miejsc, takich jak powierzchnia przy zawiasach, nie zniknęły, ściągnij deskę i ponownie nałóż środek na zabrudzenia. Żółte przebarwienia znikną już za pierwszym razem.

Domowy sposób na żółte plamy w toalecie. Potrzebujesz cytrusa i soli

Tiktokerka o nicku experimentingwithdecor przez długi czas nie mogła pozbyć się żółtych plam z toalety. W opisie jednego ze swoich filmików napisała, że "wypróbowała wszystkie dostępne środki czystości i żaden jej nie pomógł". Rozwiązaniem problemu okazał się sprawdzony domowy sposób, wykorzystujący grejpfruta i sól. 

Na początek przekrój owoc na pół. Każdą z otrzymanych części posyp solą. Następnie natrzyj przebarwienia przygotowanym wcześniej cytrusem. Jego sok w połączeniu z przyprawą pozbędą się nawet najgorszych zabrudzeń. Trik sprawdza się również w przypadku deski sedesowej. Pamiętaj jednak, aby dobrze ją wymyć po użyciu tego sposobu. W innym wypadku na jej powierzchni może pozostać lepiący się osad.

Więcej o: