Rozsyp w ogrodzie i zapomnij o robakach. W mig się wyniosą. Nie znoszą tego zapachu. "Genialne"

Przebywanie w ogrodzie często uprzykrzają nam robaki i komary, które w okresie wiosenno-letnim są najbardziej aktywne. Istnieje jednak jeden sprytny trik, który sprawi, że w mig rozprawisz się z tym irytującym problemem. Wystarczy rozsypać jeden produkt.

Robaki i owady skutecznie potrafią uprzykrzyć letnie wieczory w ogrodzie. Jeśli chcesz zapomnieć o tym irytującym problemie, zastosuj sprytny trik, który skutecznie sobie z nim poradzi. Co ważne, nie wydasz na niego ani złotówki, a wykorzystasz resztki, które najczęściej lądują w koszu na śmieci.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwykle ją pijesz, tym razem wykorzystaj w ogrodzie. Doskonały patent na odstraszenie robaków

Anne Caserta dzieli się na TikToku krótkimi filmikami, w których zamieszcza różne domowe porady. Tym razem zdradziła, co robi, by pozbyć się z ogrodu robaków i komarów. Trik ten doskonale sprawdzi się w sezonie wiosenno-letnim, gdy owady uprzykrzają korzystanie z pięknej pogody. Domowy sposób Anne polega na tym, by wokół ogrodu rozsypać kawę mieloną, której zapach odstrasza robaki i komary. Szczególnie warto rozmieścić ją w tej strefie, gdzie najczęściej spędzamy czas.

Trik z kawą przypadł do gustu użytkownikom oraz użytkowniczkom TikToka. W komentarzach nie brakuje słów zachwytu nad tym nietypowym sposobem. Niektórzy zaznaczają, że do tego triku doskonale sprawdzą się również fusy po parzeniu kawy, które zwykle lądują w koszu. Można też poprosić o nie w kawiarni, gdzie często otrzymamy je nawet za darmo.

Stosuję. Zużyte fusy z kawy są równie świetne.
Genialne.
Możesz pójść też do dowolnej kawiarni i poprosić o zużytą kawę mieloną!
Ja stosuję cynamon. Doskonale też odstrasza mrówki.
Muszę spróbować!

Jak jeszcze wykorzystać fusy po parzeniu kawy? Pokochają je twoje rośliny

Sposób Anne świetnie się sprawdza, jednak gdy chcemy wykorzystać właściwości kawy w stu procentach, warto zastosować ją również w nieco inny sposób. Wystarczy, że kawę mieloną umieścimy w naczyniu odpornym na wysokie temperatury, a następnie ją podpalimy. Unoszący się dym skutecznie odstraszy od nas komary i sprawi, że przyjemniej nam będzie korzystać z pięknej pogody. Szczególnie warto wykorzystać ten domowy sposób podczas wakacyjnych wieczorów czy wspólnego grillowania z bliskimi.

Fusy po parzeniu kawy doskonale sprawdzą się także w innej części ogrodu. Można wykorzystać je jako nawóz pod rośliny, które uprawiamy. Wystarczy rozsypać je pod kwiatami, warzywami, krzewami czy drzewkami owocowymi i delikatnie zmieszać z wierzchnią warstwą ziemi. Trik ten warto powtarzać co jakiś czas, by dostarczyć roślinom składników, które pomogą im bujnie i zdrowo rosnąć.

Więcej o: