Jak stosować cynamon na nornice? To banalnie proste. Gryzonie będą uciekać w popłochu

Jak stosować cynamon na nornice? Metoda jest prosta i nie wymaga wielu nakładów finansowych. Dzięki niej szkodniki odejdą i poszukają innego miejsca do zamieszkania, a ty szybko zapomnisz o uszkodzonych roślinach i innych szkodach. Oto co należy zrobić.

Nornice to niewielkie gryzonie, które w ogrodach i sadach szukają pożywienia. Pojawienie się ich może zwiastować problem z wyjadaniem nasion, owoców i uszkadzaniem roślin. Na szczęście szkodniki można wypędzić prostymi sposobami. Są tanie, a dzięki nim nornice czmychną, gdzie pieprz rośnie i poszukają innego miejsca do żerowania. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak stosować cynamon na nornice? Metoda jest prosta i niezawodna

Mało kto wie, że w walce z nornicami można wykorzystywać to, co większość z nas ma w kuchni. W tym przypadku sprawdzi się przyprawa o intensywnym zapachu, jaką jest cynamon. Jedyne co należy zrobić, to wsypać spore ilości do dziur i korytarzy wydrążonych przez gryzonie. Drażniący aromat szybko i skutecznie przepędzi nornice, które przez długi czas nie odważą się zawitać ponownie w naszym ogrodzie. 

Jak zwalczyć nornice? Posadź te rośliny, a gryzonie czmychną gdzie pieprz rośnie

Na TikToku @poradnikdzialkowca opublikowano krótki poradnik, jak pozbyć się nornic i zabezpieczyć przed nimi rośliny ogrodowe.

Zwrócono uwagę, że należy kontrolować, czy w ogrodzie pojawiają się nowo wydrążone tunele, które można zatykać lub zalewać wodą. Dobrym pomysłem jest też przekopanie działki. Jeśli nie chcesz, by nornice pogryzły pnie roślin, drzewka owocowe obłóż słomą lub zastosuj osłonki sadownicze. Dobrym pomysłem jest również posadzenie w ogrodzie roślin, których zapachu nie znoszą gryzonie. Mowa o czosnku, koronie cesarskiej, nostrzyku, wilczomleczu czy żywotniku. Sprawdzi się również wrzucanie bezpośrednio do tuneli rozgniecionych ząbków czosnku.

Więcej o: