Co dzieje się z walizką po odprawie? Przyczepił do bagażu kamerkę i sprawdził. "Sprytne"

Gdy wybieramy się w podróż samolotem, na czas lotu nasze walizki trafiają do luku bagażowego. Pewien tiktoker postanowił sprawdzić, jaką drogę przemierzają bagaże, zanim tam trafią. Zamontował na swojej walizce małą kamerkę, a nagraniem podzielił się w sieci.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Przed podróżą samolotem zawsze zostawiamy rejestrowany bagaż przy stanowisku odprawy. Tam walizka jest sprawdzana, ważona i mierzona, i jeśli wszystko jest w porządku, trafia na taśmę. Co dzieje się później? Często słyszy się historie o zagubionych bagażach lotniczych, których po włożeniu na taśmę właściciele nigdy już nie widzieli. Tiktoker Thomas Miller chciał sprawdzić, co stanie się z jego walizką po odprawie, dlatego zamontował na niej małą kamerkę.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Co dzieje się z walizką na lotnisku? Tiktoker zamontował na niej kamerkę

Na profilu użytkownika thomasmiller719 na TikToku pojawiło się nagranie z podróży walizki. Na początku filmiku tiktoker montuje na jej górnej części kamerkę. Później akcja filmiku przenosi się już na lotnisko i rozpoczyna się odprawa.

Czas dowiedzieć się, co lotnisko robi z moim bagażem

- podpisał filmik Thomas. Nagranie trwa zaledwie 23 sekundy, a całą sytuację widzimy z perspektywy walizki. Wpierw pokonuje pewien odcinek na taśmie, później trafia do stanowisk pracowników lotniska, a następnie do luku bagażowego, gdzie znajdują się bagaże wszystkich pasażerów.

Kamera przyczepiona do walizki. Internauci wskazują wiele zalet

Nagranie zyskało 867 tys. polubień i bardzo spodobało się internautom. Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość osób jest rozczarowana tym, jak przebiega podróż walizki. Spodziewali się bardziej skomplikowanego i długotrwałego procesu, zanim bagaż trafi do luku. Okazuje się jednak, że od momentu odprawy nasze walizki trafiają tam stosunkowo szybko. Internauci zwracają też uwagę na fakt, że zamontowanie kamerki na walizce ma wiele zalet. W razie zgubionego albo zniszczonego bagażu bez problemu będzie można dojść do tego, gdzie jest albo kto go uszkodził.

Myślałam, że ten proces będzie znacznie bardziej skomplikowany.
Spodziewałem się czegoś więcej.
Potrzebowałam tego.
To świetny pomysł dla osób, które latają ze zwierzętami. Możesz umieścić kamerę w klatce ze swoim zwierzakiem, żeby zobaczyć, jak jest traktowany.
Sprytne. Jeśli zgubią twój bagaż, co niestety się zdarza, możesz go śledzić.
Więcej o: