Zastosuj sekretny trik florystek, a bukiet bzu dłużej będzie cieszył oko. "Jestem w szoku"

Chcesz, by bez w wazonie dłużej cieszył oko? Postoi naprawdę długo, jeśli wypróbujesz sekretny sposób florystek. Trik ten zadziała nie tylko na bez, lecz także inne kwiaty (poza cebulowymi), przedłużając trwałość bukietu.

Maj to doskonały miesiąc, by cieszyć się kolorowymi i aromatycznymi bukietami lilaka zwanego potocznie bzem. Jeśli chcesz umieścić go w wazonie, dobrze przygotuj kwiaty, by dłużej cieszyły oko. Jak to zrobić? Okazuje się, że istnieje sprytny trik florystek, który znacznie przedłuży trwałość bukietu.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przedłużyć trwałość bukietu? Bez dłużej postoi, jeśli zbierzesz go w odpowiednim momencie

Często nie zastanawiamy się, jak przygotować kwiaty do umieszczenia ich w wazonie. Po prostu wlewamy wodę, ewentualnie podcinamy łodygi i wkładamy je do naczynia. Okazuje się jednak, że warto zastosować pewien ciekawy sposób na to, by bukiet kwiatów przez długi czas fantastycznie się prezentował. Należy przede wszystkim wybrać odpowiednią porę dnia, by zebrać bez. Za pomocą sekatora należy odcinać gałązki wczesnym rankiem lub wieczorem tuż po zachodzie słońca. Dzięki temu zbierzemy najpiękniejsze egzemplarze.

Gdy mamy już zebrane łodygi do bukietu warto pamiętać o tym, żeby odpowiednio je przygotować. Przede wszystkim trzeba umieszczać je tylko w dokładnie umytym wazonie, a same kwiaty wkładamy do zimnej, odstanej wody. Dodatkowo należy zmieniać ją każdego dnia na nową, wlewając wodę do maksymalnej wysokości 2/3 naczynia. Co jednak zrobić z samymi łodygami, by bukiet dłużej stał?

Zrób jedną rzecz, zanim umieścisz bez w wazonie. Dzięki temu dłużej będzie cieszył oko

Jedna z florystek podzieliła się na TikToku sprytnym trikiem, który sprawi, że bukiet bzu będzie fantastycznie się prezentował przez długi czas. Po zebraniu kwiatów należy obrać łodygi z liści, by nie zabierały kwiatom wody. Teraz czas zaparzyć bez. Do słoika należy wlać odrobinę wrzątku, a następnie umieścić w nim łodygi kwiatów, które wcześniej przycięliśmy. Należy trzymać je w nim tak długo, aż unoszące się w wodzie bąbelki przestaną wypływać. Tak przygotowany bukiet wstaw do wazonu z zimną, odstaną wodą i gotowe!

Należy pamiętać jednak, by podczas zaparzania bukietu uważać na gorącą parę, która może poparzyć kwiaty. Jeśli tak się stanie, bukiet szybko zmarnieje. Trik przedstawiony na TikToku przypadł do gustu użytkowniczkom aplikacji. Wiele osób nie spodziewało się, że wystarczy zastosować wrzątek, by dłużej cieszyć się pięknym wyglądem lilaka.

Mam tyle lat, a dopiero teraz się dowiedziałam, jak bez może cieszyć oczy w wazonie. Dziękuję!
Jestem w szoku, pierwszy raz w życiu zerwałam sobie bez do mieszkania kilka godzin temu i wyskoczył mi ten filmik o bzie w wazonie!
Super, że końcu ktoś się takimi informacjami dzieli. To samo robimy np. z hortensjami. Wszystkie zdrewniałe zaparzamy.
Szkoda, że wcześniej tego nie znałam...
Więcej o: