Modne kolory 2023. Wiosną i latem rządzą te odcienie. Subtelne, dziewczęce, piękne

Modne kolory na wiosnę i lato 2023 charakteryzują się lekkością, uniwersalnością i dziewczęcością. Pasują niemal każdej kobiecie, a są w czołówce światowych trendów.

Nawet najlepsza stylizacja nie ma szans się obronić, jeśli nie będzie przemyślana kolorystycznie. Analiza mocnych i słabych stron naszej urody, ale przede wszystkim trendów, może nam dać ogromną przewagę. Na nasze szczęście w 2023 zamiast ślepej pogoni za nimi, stawiamy na modną uniwersalność. Dlatego te kolory królują.

Najmodniejsze kolory na 2023

1. Beże i brązy 

Niekwestionowanym zwycięzcą trendów jest kolor beżowy i pochodne (np. brązy). Wiosną były najgorętszym wyborem wśród it-girls, a latem, jeśli traci na popularności, to niewiele. Beż pasuje do jasnej karnacji, ale obłędnie podkreśli opaleniznę i pięknie łączy się niemal z każdym innym kolorem.

 

2. Liliowy 

Podobnie jak beżu, zaletą jasnego odcieniu fioletu jest to, że pasuje każdej karnacji. Kolor liliowy obłędnie wygląda na dojrzałych kobietach, ale młodsze pokolenie też go nie unika. Modny, dziewczęcy, odpowiedni na lato, największe wrażenie robi na sukienkach i zwiewnej odzieży. 

3. Błękit 

Błękit to wyjątkowo twarzowy, szlachetny i atrakcyjny kolor. Jego zaletą jest to, że pasuje każdej kobiecie - pod warunkiem, że wybierzesz jego odpowiedni odcień. Błękitne stylizacje wyglądają delikatnie, świeżo i idealnie nadają się na upalne lato. 

Błękitne stylizacje na latoBłękitne stylizacje na lato fot. Shutterstock

Najciekawsze połączenia kolorystyczne 

W obrębie tych 3 kolorów (i nie tylko) da się stworzyć wiele ciekawych połączeń kolorystycznych. Do moich ulubionych należą: 

- liliowy i błękit - dla mnie to kwintesencja kobiecości, delikatności i lata. To połączenie dla wszystkich kobiet, chociaż na blondynkach będzie prezentowało się wręcz olśniewająco. 

- fuksja i pomarańcz - energetyczne połączenie, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Kipiące życiem, kobiecością i trendami. Doskonałe na upalne dni. 

Fuksja i pomarańcz to piękne połączenie kolorystyczneFuksja i pomarańcz to piękne połączenie kolorystyczne fot. Shutterstock

- beż i ciemna zieleń - to najmniej oczywiste połączenie, i z pozoru najmniej odpowiednie na lato, ale zdecydowanie warto. Odcienie beżu, naturalne i uniwersalne, kontrastujące z zielenią, ale nie jaskrawą i krzykliwą, będą odpowiednie dla każdego. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wiosna się ociąga? Wyczaruj ją sobie na powiekach!
Więcej o: