Spadające okulary z nosa? Owiń to wokół zauszników. Zapomnisz o irytującym problemie

Ciągłe zsuwanie się okularów z twarzy, a następnie co jakiś czas przyciskanie palca wskazującego do mostka okularów może być irytujące. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Potrzebujesz jedynie akcesoriów, które używasz na co dzień.

Okulary to wspaniały i wygodny wynalazek, który pomaga nam wyraźnie widzieć świat. Jednym z utrapień, który może nam doskwierać podczas ich noszenia, jest ześlizgiwanie się z nosa, czy to podczas pracy przy komputerze, czytania książki, spaceru z psem lub prowadzenia samochodu. Jeśli okulary często spadają, może to wskazywać na problem z dopasowaniem oprawek do twarzy. Nie jest to jednak jedyne możliwe wyjaśnienie. Może być to również spowodowane zbyt szerokimi lub za ciężkimi oprawkami, poluzowanymi śrubkami, wygiętymi zausznikami, a nawet tłustą skórą w okolicach nosa.

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawić, by okulary nie zsuwały się z nosa? Sprytny trik rozwiąże problem na długo

Zsuwające się okulary z nosa mogą spędzać sen z powiek wielu okularnikom. Na szczęście również i w tej kwestii możemy skorzystać ze sprytnych, domowych rozwiązań. Jednym z nich podzieliła się na swoim profilu na TikToku Emmaline Childs, funkcjonująca pod nazwą @emmalinechilds. Kobieta wyjaśnia w kilkusekundowym nagraniu, jak z pomocą jedynie gumek, z których korzystamy do wiązania włosów zapobiec ześlizgiwaniu się okularów z nosa.

  1. Przygotuj dwie cienkie gumki do włosów.
  2. Owiń gumki do włosów wokół skroni okularów.
  3. Utwórz ciasną kępkę.
  4. Załóż okulary. Teraz możesz bezpiecznie je nosić, bez obaw, że spadną.

Co więcej, dzięki temu, że wiązania będą znajdować się na końcach skroni, nie będą rzucały się w oczy, zwłaszcza jeśli są tego samego koloru co okulary.

Dlaczego okulary się ślizgają? Zadbaj o dwie kwestie, które mogą mieć na to wpływ

Problem notorycznie zsuwających się okularów z nosa zwykle sprowadza się do prostej przyczyny, takiej jak źle dopasowane oprawki lub tłusta skóra. 

  • Skóra każdego z nas naturalnie wytwarza olej poprzez gruczoły łojowe, które u niektórych mogą wytwarzać zbyt dużo łoju, przez co powierzchnia skóry staje się śliska, a okulary zsuwają się. Jeśli masz tłustą skórę, pomocne może być umycie twarzy beztłuszczowym środkiem czyszczącym, który powinien usunąć nadmiar sebum.
  • Po dłuższym noszeniu okularów śruby w zawiasach mogą się poluzować lub nawet wypaść. W tej kwestii najlepsza będzie wizyta u optyka, która pomoże nam wyregulować i dopasować na nowo oprawki. Możesz też spróbować samodzielnie dokręcić śruby za pomocą zestawu do naprawy okularów. 
Więcej o: