Wlej do kieliszka i postaw w szafce. Mole wyniosą się szybciej, niż myślisz. "Działa"

Jak w naturalny sposób pozbyć się moli spożywczych ze swoich szafek? Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone triki, które szybko je wykurzą. Niezbędne składniki masz pod ręką. Jak je wykorzystać? Podpowiadamy, by raz na zawsze rozwiązać problem.

Gdy tylko zauważysz, że w twoim mieszkaniu pojawiły się mole spożywcze, od razu zacznij działać. Walka z nimi nie jest łatwa, lecz istnieją fantastyczne domowe sposoby, które skutecznie je wykurzą. Sprawdź, co należy zrobić, by błyskawicznie pozbyć się irytującego problemu.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, gdy pojawią się mole spożywcze? Zacznij od razu działać

Jeśli tylko zauważysz, że mole spożywcze pojawiły się w mieszkaniu, przystąp do działania. Żeby skutecznie się ich pozbyć, należy dokładnie przeszukać wszystkie szafki, w których przechowujemy jedzenie. Zarówno te fabrycznie zapakowane (jeśli zauważysz na nich podejrzane dziurki lub otwory), jak i te już otwarte. Jeśli w mące, kaszach lub innej żywności zauważysz ślady tych owadów, od razu ją wyrzuć, postępując dokładnie tak samo z każdym produktem. Następnie należy bardzo dokładnie umyć wszystkie szafki i zakamarki w kuchni, stosując wodę z octem spirytusowym w proporcjach 1:1.

Szafki czyste i zdezynfekowane - co dalej? Warto zastosować kilka domowych trików, które skutecznie odstraszą mole spożywcze, które mogły ostać się w różnych miejscach. Dzięki temu, jeśli jakieś pozostały, zostaną odstraszone od szafek z jedzeniem, w którym mogłyby złożyć larwy. W tym celu warto umieścić w nich między innymi świeżą lub suszoną lawendę w bawełnianych woreczkach. Warto rozłożyć też w szafkach liście laurowe, które świetnie wykurzą mole.

Jak pozbyć się moli spożywczych? Wlej jeden produkt do kieliszka, a szybko rozwiążesz problem

Jagna Niedzielska na TikToku podzieliła się swoim naturalnym sposobem na wykurzenie moli spożywczych z kuchni. W tym celu stosuje jeden produkt, który zwykle wykorzystujemy podczas gotowania. Mowa oczywiście o occie jabłkowym. Niewielką jego ilość należy rozlać do kieliszków, a następnie porozstawiać je we wszystkich szafkach kuchennych. Dzięki temu mole w mig się wyniosą, a ty nie wydasz kroci na to, by się ich pozbyć. Ocet jabłkowy można kupić w wielu sklepach spożywczych już za 4 zł, decydując się na butelkę o pojemności 250 ml.

W komentarzach pod krótkim filmikiem Jagny wypowiadają się osoby, które również skorzystały z tego triku. Niektórzy nawet podzielili się swoimi doświadczeniami i sprawdzonymi trikami na odstraszenie moli spożywczych z kuchni. Jedni stosują w tym celu liście laurowe lub ocet, a inni stawiają na różnego rodzaju olejki eteryczne.

Z nieba mi to spadło, dosłownie godzinę temu zobaczyłam, że coś mi lata...
Ja przecieram szafki samym octem. Działa!
Polecam porozkładać liście laurowe w szafkach, też się sprawdza.
Walczyłam z nimi pół roku. Potem okleiłam kratkę wentylacyjną dookoła i spokój.
Spadasz mi z nieba. Szafki wymyte. Przejrzałam wszystko, a nadal latają...
U mnie również zagościły. Są wyjątkowo odporne, ale u mnie sprawdził się olejek eukaliptusowy.
Więcej o: