Skóra wokół oczu będzie gładka, jak po botoksie. Weź 15 zł i pędź do spożywczaka

Oczy to zwierciadło duszy, dlatego dużą uwagę przykładamy, by ich okolica wyglądała tak pięknie, jak nasze wnętrze. Można wydawać mnóstwo pieniędzy na specyfiki przeznaczone do pielęgnacji tej części twarzy, jednak tak naprawdę wystarczy 15 złotych.

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego powinno się przykładać szczególną uwagę do jej pielęgnacji. W drogeriach znajdziemy naprawdę wiele kosmetyków, które mają sprawić, że będzie nawilżona, wygładzona i elastyczna. Jednak niejednokrotnie wydajemy na nie krocie. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Wysuszona skóra = uwydatnione zmarszczki

Za utratę elastyczności w dużej mierze odpowiada słabe nawilżenie skóry. Zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Wysuszona skóra bardziej uwydatnia zmarszczki i wszelkie nierówności. Wciąż powtarza się, by pić odpowiednią ilość wody, ale często takie porady wchodzą jednym uchem, a wychodzą drugim. Niesłusznie! Dobrze nawodniony organizm to podstawa, by skóra nie tylko w okolicy oczu, lecz także na całym ciele, wyglądała zdecydowanie lepiej. Przyjmuje się, że odpowiednia ilość wody to 20 ml na każdy kilogram masy ciała, zatem średnio powinniśmy wypijać ok. 1,5 do 2 litrów. 

Skóra wokół oczu, jak po botoksie

Mając solidną podstawę w postaci nawodnionego organizmu, możemy zabrać się za produkty, które działają od zewnątrz. W przypadku skóry wokół oczy doskonale sprawdzi się produkt, który dostaniemy dziś praktycznie w każdym sklepie spożywczym. Za naprawdę niewielką kwotę (około 15 zł, w zależności od pojemności opakowania) możemy kupić sporą jego ilość, która wystarczy na długo. A jeśli na pewno wszystkiego nie wykorzystamy, można przygotować z niego coś smacznego do jedzenia.

Masło kokosowe świetnie sprawdzi się jako kosmetyk stosowany na skórę wokół oczu. To produkt, który doskonale natłuści skórę i będzie stanowić barierę, która zatrzyma wodę w środku. Jest bardzo tłuste, więc należy nabrać jego niewielką ilość i delikatnie wklepać w tę okolicę. Najlepiej stosować je podczas wieczornej toalety. Regularne używanie masła kokosowego sprawi, że skóra będzie wyglądać promienniej i będzie znacznie gładsza.

Ten produkt jest dodatkowo bogatym źródłem witaminy E. Ta polecana jest właśnie na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci. Zdecydowanie więc masło kokosowe warto mieć w kosmetyczce. Zrezygnować z niego powinny osoby uczulone, ponieważ może wywołać reakcję alergiczną. 

Więcej o: