Jak wyczyścić kanapę z sierści? Ten domowy trik jest niezawodny. Zapłacisz mniej niż 2 zł

Wraz z nadejściem wiosny oraz cieplejszych dni opiekunowie czworonogów muszą zmierzyć się z nadmiarem sierści. Gubią ją nie tylko psy, ale również koty oraz inne zwierzęta domowe. Jak pozbyć się jej z kanapy w szybki i bezproblemowy sposób? To prostsze niż się wydaje.

Zwierzęta niewątpliwie wprowadzają do domu ogrom radości i miłości, a wiele osób traktuje je jak pełnoprawnych członków rodziny. Nic dziwnego, że tak często towarzyszą nam w życiu. Warto jednak pamiętać, że wraz z nimi pojawiają się także nowe obowiązki oraz... sierść. Jak szybko i bezproblemowo usunąć ją z kanapy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak wyczyścić kanapę z sierści pupila? Zacznij od odkurzania

Czyszczenie kanapy z sierści najlepiej rozpocząć od porządnego odkurzania. Dla lepszego efektu możesz dokupić do swojego urządzenia specjalną końcówkę w postaci szczotki do zbierania kłaczków. Oprócz tego regularnie czyść ją z pomocą rolki z taśmą, której zapewne używasz do ubrań. W ten sposób utrzymasz kanapę we względnej czystości i pozbędziesz się znacznej części sierści, a dalsze czyszczenie przebiegnie zdecydowanie szybciej. 

Sprytny trik na czystą kanapę bez sierści. Sięgnij po gumową rękawiczkę

W skutecznym i bezproblemowym czyszczeniu kanapy z kłaczków pomoże ci zwykła, gumowa rękawiczka, której zazwyczaj używasz do sprzątania, oraz odrobina wody. Wystarczy, że będziesz przeczesywała nią materiałową powierzchnię mebla. Ważne, aby w trakcie tego działania rękawica była lekko wilgotna. Gdy pokryje się kłakami, po prostu opłucz ją w misce lub pod bieżącą wodą i kontynuuj zadanie. W ten prosty sposób szybko i łatwo usuniesz nawet mocno wbitą, problematyczną sierść. W podobny sposób zadziała czysta ścierka zamoczona w wodzie lub sucha gąbka. 

Nie zapomnij o najważniejszym. Regularnie wyczesuj swojego pupila

Jeśli nie chcesz, aby kłaczki opanowały twój dom, pamiętaj o regularnym wyczesywaniu pupila przez cały rok, a nie tylko wiosną, kiedy znacznie bardziej zaczyna linieć. Dzięki temu nie tylko zachowasz względny porządek, ale także zadbasz o jego sierść. Z tego względu warto zaopatrzyć się w porządne szczotki dopasowane do potrzeb zwierzaka.

Więcej o: