Rekord Guinnessa pobity. Powstała suknia ślubna z 50 890 kryształów. Ich wszywanie zajęło 200 godzin

Każda kobieta marzy o tym, żeby jej suknia ślubna była piękna i wyjątkowa. Tym razem najlepszym przyjacielem kobiety okazały się nie diamenty, a kryształty. Na pokazie mody we Włoszech jeden ze sklepów ślubnych zaprezentował suknię ozdobioną ponad 50 tys. kryształów Swarovskiego.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Michela Ferriero to włoski sklep, który specjalizuje się w luksusowych i szytych na miarę sukniach ślubnych. Na pokazie mody Sì Sposaitalia Collezioni marka zaprezentowała suknię składającą się z 50 890 kryształów Swarovskiego. Tym samym 14 kwietnia 2023 roku pobiła rekord ilości kryształów znajdujących się na sukni ślubnej.

Zobacz wideo "Ogromne kwoty tam były". Pięć zer? "Było", czyli ślub według Sylwii Peretti

Błyszcząca suknia ślubna. Składa się z 50 890 kryształów

Na profilu Guiness World Records na Facebooku pojawił się filmik przedstawiający kryształową suknię. Ma ona dopasowany krój, prześwitujący materiał, dekolt w kształcie serca i rękawiczki. Błyszczy się przy każdym ruchu modelki. Stworzenie kreacji zajęło projektantce 4 miesiące.

Najpierw wszyła pojedyncze kryształy w tiulową podstawę sukienki, później kryształowe frędzle na gorsecie, rękawiczki, a na koniec łańcuszki na plecach. - Kiedy masz u swojego boku kochające i wspierające osoby, każde twoje marzenie może się spełnić, nawet te największe i wymagające - wyznała Michela Ferriero, projektantka i założycielka marki.

Suknia ślubna z kryształów. Ich wszywanie trwało 200 godzin

Gdy Michela wpadła na pomysł stworzenia takiej sukni, zwróciła się z prośbą o pomoc do zespołu wyspecjalizowanych krawcowych. Pomogły jej wcielić plan w życie, a wszywanie kryształów zajęło łącznie 200 godzin. Zgodnie z wytycznymi Księgi Rekordów Guinnessa wszystkie użyte kryształy muszą być oryginalne i posiadać certyfikat jakości i autentyczności. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2011 roku i dotyczył sukni z 45 024 kryształami. Należał do tureckiej firmy Özden Gelinlik Moda Tasarim Ltd.

Więcej o: