Eleganckie kobiety nigdy nie noszą tych butów. Wyglądają tandetnie i szybko wyjdą z mody

Ślepe podążanie za trendami nigdy nie wyszło nikomu na dobre. Wśród najmodniejszych butów na lato nie brakuje modeli, które wyglądają po prostu fatalnie. Są kiczowate i tandetne. Jeśli chcesz zachwycać klasą, lepiej zrezygnuj z tych butów.

Nie każdy trend wart jest wprowadzenia w życie. Wśród modnych butów na lato znalazły się modele, które wcale nie zachwycają stylem. Za rok na pewno wszyscy o nich zapomną. Właśnie dlatego lepiej ich nie kupować. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą sprawdzone modele. Podpowiadamy, jakich butów na lato lepiej unikać i czym można je zastąpić.

 

 Tych butów lepiej nie kupuj. Są tandetne i mało eleganckie 

W sezonie wiosna-lato 2023 popularnością cieszą się plecione klapki i sandały. Nie prezentują się one jednak zbyt elegancko, więc kobiety z klasą nie powinny mieć ich w swojej garderobie. Buty te to z pewnością chwilowy trend, który szybko przeminie, więc nie warto w nie inwestować. Zdecydowanie lepszym wyborem będą klasyczne sandałki na obcasie z prostymi paskami. Są one bardzo uniwersalne, dzięki czemu uzupełnią wiele stylizacji

Kolejny rodzaj letnich butów, który nie prezentuje się zbyt elegancko to sandały na platformie. Wyglądają one bardzo masywnie i niezbyt stylowo. To samo tyczy się klapków na platformie - to również nie najlepszy wybór dla miłośniczki elegancji. Tandetnie prezentują się zwłaszcza modele w wyrazistych kolorach. Dużo bardziej elegancką propozycją na lato są proste klapki na niewielkim słupku. 

 

Najgorsze buty na lato. Lepiej z nich zrezygnuj 

Buty mogą prezentować się fatalnie przez nieodpowiednie ozdoby. Sandały lub klapki ozdobione łańcuchem będą wyglądały tanio i mało gustownie. Trend ten z pewnością nie przetrwa próby czasu. Nie zawsze dobrym wyborem będą również modne kilka sezonów temu sandały z ozdobnym wzorem z cekin i koralików. Modną i ponadczasową propozycją są natomiast gladiatorki. Wyglądają one dużo bardziej elegancko. 

W popularnych sieciówkach można teraz znaleźć klapki i sandały z przezroczystego plastiku. Zdecydowanie nie prezentują się one elegancko, więc kobiety z klasą powinny z nich zrezygnować. Tym razem ponownie lepiej sprawdzą się tradycyjne sandały na słupku. 

 

Podsumowując, wszystkie masywne i ciężkie klapki i sandały nie są elegancką propozycją na lato. Sezonowe nowości, takie jak buty z łańcuchami, plecione czy przezroczyste sandały to tylko chwilowy (i niezbyt zrozumiały) trend. Jeśli chcesz prezentować się elegancko i z klasą, wybieraj klasyczne sandały z kilkoma cienkimi paskami lub jednym grubszym, najlepiej na niewielkim obcasie. 

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: