Co zrobić, kiedy narcyzy przekwitną? Pamiętaj o jednej rzeczy, a za rok będą kwitły jeszcze gęściej

Narcyzy to najpopularniejsze kwiaty wiosenne. Kwitną od marca do maja i cieszą oczy pięknymi kolorami. Podpowiadamy, co zrobić, gdy narcyzy przekwitną i jak przygotować je na kolejną wiosnę.

Narcyzy można hodować w ogrodzie na skalniakach, czy rabatach, ale także w doniczce. Występują w wielu kolorach, lecz najczęściej spotkamy je w kolorze białym, żółtym lub pomarańczowym. Po przekwitnięciu narcyzy wymagają specjalnego traktowania, aby na kolejną wiosnę również zachwycały wyglądem. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy kwiaty przekwitną i jak przechowywać cebulki.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Czy obcinać narcyzy po przekwitnięciu? Lepiej tego nie rób, bo na przyszły rok nie urosną

Kwiaty te najlepiej rosną w grupach. Idealnym miejscem do ich wzrostu jest stanowisko słoneczne lub półcieniste. Narcyzy będą rosły na każdym typie gleby, lecz najpiękniej rozwiną się na podłożu przepuszczalnym i wilgotnym. Sadzimy je z cebulek, które umieszczamy w ziemi na głębokości 15 centymetrów. Nie są to trudne w uprawie rośliny, jednak po przekwitnięciu należy odpowiednio o nie zadbać, aby w kolejnym roku również pięknie zakwitły. Po okresie kwitnienia warto poczekać, aż wszystkie liście opadną, a potem je wykopać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kiedy usuwamy narcyzy z rabat? Pamiętaj, aby nie zrobić tego zbyt wcześnie 

W przypadku narcyzów istotną kwestią jest czas wykopywania z ziemi. Nie wolno robić tego przed utratą wszystkich liści, a tym bardziej nie wolno liści ścinać ani skracać. Narcyzy wykopujemy latem, kiedy panuje odpowiednia temperatura, która nie zaszkodzi ich przesadzaniu. Oczyszczamy cebulki z ziemi i osuszamy, a następnie układamy w pojemnikach z piaskiem. Trzymamy je w chłodnym i ciemnym miejscu, aż do następnej wiosny. 

Więcej o: