Wiara w ewolucję to "grzech"? Ksiądz z TikToka ma jasną odpowiedź

Jeden z internautów zwrócił się do znanego na TikToku księdza z pytaniem, czy wiara w ewolucję biologiczną przeczy nauczaniu Kościoła. "To grzech?" - dopytywał mężczyzna. Odpowiedź duchownego niektórych zaskoczyła.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jak studentki wspominają kolędę? "Bałam się, nie otworzyłam"

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi popularne konto na TikToku. Duchowny często porusza kwestię wiary, praktykowania sakramentów itp. i odpowiada na pytania wiernych. Obecnie na chińskiej platformie społecznościowej śledzi go już 671 tysięcy internautów. Codziennie o 21.00 prowadzi wystąpienia na żywo, tzw. live'y, a o 21.30 odprawia różaniec z tymi, którzy zdecydują się pozostać " na łączach".

W ostatnim czasie ksiądz pochylił się nad jedną z kwestią, którą poruszył obserwujący duchownego internauta. Mężczyzna zadał pytanie, czy wiara w ewolucję jest niezgodna z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Proszę księdza, czy jeśli wierzę w ewolucję to grzech?

- brzmiało pytanie.

Nie. Teoria ewolucji i kreacjonizm są do pogodzenia. Pan Bóg w dziele stworzenia mógł posłużyć się ewolucją

- odparł ks. Picur. Odpowiedź księdza niektórych nieco zszokowała, ale i wielu internautów uznało ją za satysfakcjonującą. Nie wszyscy jednak się z nią w pełni zgodzili. "Dopiero teraz, w świetle dowodów naukowych, Kościół to uznał. Dawniej byłaby to herezja i na stos" - doprecyzował jeden z komentujących.

W Biblii jest doskonale pokazane, jak Bóg tworzył świat, mogło to być pisane metaforycznie, ale czy na pewno? 
To już jest jakaś nowomowa sprzeczna z Biblią
Wystarczy poczytać o biblijnym stworzeniu świata. Czyli to bajka?

- piszą niektórzy oburzeni.

Nie brakuje też ironicznych opinii.

Ja wierzę w ewolucję-rewolucję i Kościół zacznie płacić podatki, jak każdy obywatel
Uwielbiam to konto. Kiedyś była gazetka Bravo Girl. W rubryce pytania od czytelników zastanawiałam się co mnie bardziej bawi, pytania czy odpowiedzi

- czytamy.

Należy podkreślić, że sformułowana przez brytyjskiego przyrodnika i geologa Karola Darwina teoria ewolucji stała się fundamentem nauki o ewolucji organizmów żywych. Dzięki niej zerwano z latami pokutującym w społeczeństwach przekonaniem o powstaniu wszystkich gatunków na Ziemi jednocześnie. Nauka o ewolucji wskazuje, że jest ona procesem powolnym i nieodwracalnym, i to dzięki niej świat istot żywych jest tak różnorodny. Prawo Karola Darwina zdominowało naukę w tym zakresie na przełomie XIX i XX wieku, wypierając tym samym teologiczne teorie na temat powstania życia na naszej planecie.

Źródło: TikTok

Więcej o: