Połóż skórkę tego owocu na stopę. Zadziała jak plaster. Odciski znikną szybciej niż myślisz

Odciski sprawiają nie tylko problem kosmetyczny, ale także powodują dyskomfort podczas chodzenia. Są bolesne i mogą prowadzić do wielu powikłań. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć domowymi sposobami.

Niedługo lato, a wraz z nim czas noszenia odsłoniętych butówklapek, japonek czy sandałek. Niestety czasem na naszych stopach pojawiają się nieestetyczne zmiany w postaci odcisków. Jak sobie z nimi poradzić domowymi sposobami?

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Od czego się robią odciski? Istnieją dwa typy nagniotków, lecz oba są bolesne

Odciski inaczej nazywamy nagniotkami. Powstają na skutek długiego ucisku lub tarcia, a w miejscu narażonym na ucisk powstaje obszar zgrubiałej skóry. Wyróżniamy dwa typy odcisków: twarde i miękkie. Twarde odciski są wystające, a ich kolor jest najczęściej żółty. To najbardziej bolesny rodzaj odcisków, ponieważ posiada korzeń, którego ucisk np. podczas chodzenia sprawia ostry i kłujący ból. Miękkie odciski zaś nie posiadają korzenia, ale mimo to sprawiają dyskomfort podczas chodzenia. W sklepach i drogeriach znajdziemy wiele plastrów czy maści na odciski, ale zanim po nie sięgniemy, warto wypróbować sprawdzone domowe metody.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na odciski. Z pomocą przyjdzie ci… cytryna

W przypadku leczenia odcisków świetnie sprawdzi się cytryna. Zapobiega ona pękaniu skóry, ma działanie antybakteryjne, odkażające i ochronne. Aby zrobić opatrunek na odciski z cytryny, wystarczy umieścić skórkę na odcisku, a następnie przewiązać ją bandażem, aby się nie zsunęła. Zabieg należy powtarzać regularnie przez kilka dni, a odciski powinny zniknąć. Pamiętajmy jednak, aby codziennie zmieniać skórkę cytryny na świeżą. W trakcie zmiany opatrunku na odcisk możemy zaaplikować również sok z cytryny bezpośrednio na zgrubiałe miejsce. Przyspieszymy tym zabiegiem proces odbudowywania skóry. 

Więcej o: