"Obracał w koszmar moje życie". Pierwsze małżeństwo Anny Dymnej trwało 7 lat

Pierwsze małżeństwo Anny Dymnej trwało 7 lat. Para poznała się na planie filmowym, a związek nie należał do łatwych. Nie brakowało problemów alkoholowych, bójek i strachu. Przez trzy lata po śmierci męża aktorka "żyła w absolutnym szoku".

Anna Dymna jest ikoną polskiego kina, a największą popularność przyniosły jej lata 70. Była żoną aktora Wiesława Dymnego, lecz jego niespodziewana śmierć sprawiła, że Dymna pogrążyła się w żałobie. Dopiero związek ze Zbigniewem sprawił, że odzyskała radość z życia.

Zobacz wideo Anna Dymna gościnią Gazeta.pl

Anna poślubiła aktora Wiesława Dymnego. "Obracał w koszmar moje życie"

Anna Dymna była związana z aktorem Wiesławem Dymnym. Para poznała się na planie filmu "Pięć i pół bladego Józka". Pomimo 15 lat różnicy oraz problemów z alkoholem, z jakimi borykał się Wiesław, Anna zakochała się, a miłość zaowocowała ślubem. Niestety po zawarciu związku małżeńskiego Wiesław się nie zmienił. Nadal popijał, brał udział w pijackich bójkach i często wracał do domu pobity. — Wiesiek obracał w koszmar moje życie. Po prostu nigdy nie byłam pewna, czy kiedy wrócę do mieszkania, nie zastanę męża pobitego albo czy nie przepadnie gdzieś na kilka dni — powiedziała aktorka w wywiadzie do książki "Warto mimo wszystko". Byli ze sobą siedem lat, kiedy pewnego dnia Anna znalazła męża martwego w kuchni. Pomimo wielu problemów, z jakimi mierzyli się jako małżeństwo, Dymna kochała Wiesława, a jego śmierć sprawiła, że na kilka lat pogrążyła się w żałobie. — Przez 10 lat nie byłam w stanie o nim mówić... Umarł, a ja przez dwa, trzy lata żyłam w absolutnym szoku — przyznała. Odzyskała wiarę w życie, dopiero gdy poznała Zbigniewa Szota, ale okoliczności ich zapoznania były co najmniej niecodzienne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Miała złamane kości i uraz miednicy. Tak poznała drugiego męża

Anna Dymna uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i wymagała rehabilitacji. Miała złamane ręce i nogi oraz pękniętą miednicę. Zajął się nią młody fizjoterapeuta Zbigniew Szota. Ich znajomość zaczęła się od przyjaźni, a potem przerodziła w uczucie. Pobrali się w 1982 roku, czyli cztery lata po śmierci Wiesława Dymnego. Para doczekała się syna, Michała, ale po jego narodzinach pomiędzy małżonkami zaczęło się psuć.

 

Szota zbyt dużo czasu poświęcał pracy, co było powodem wielu sprzeczek i kłótni, a ostatecznie doprowadziło do rozwodu. Rozstali się po 6 latach małżeństwa. Zbigniew wyprowadził się do Niemiec, gdzie założył nową rodzinę. Wraz z początkiem lat 90. Anna Dymna związała się z Krzysztofem Orzechowskim, aktorem i reżyserem, z którym do dziś tworzy udany związek.

Więcej o: