Poznali się na kursie wspinaczkowym. Rok później byli po ślubie. Długo utrzymywali związek w tajemnicy

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli poznali się w 2019 roku, kiedy była biegaczka narciarska podjęła kurs wspinaczkowy. Od razu pomiędzy nimi zaiskrzyło, a znajomość szybko przerodziła się w miłość. Rok później stanęli na ślubnym kobiercu.

Chociaż największą miłością Justyny Kowalczyk był sport, podczas kursu wspinaczkowego poznała mężczyznę, który odmienił jej życie. Dzielili wspólne zamiłowanie aktywności fizycznej i górskich wypraw. Jak wyglądała znajomość sportowców? Czym zajmował się Kacper Tekieli, mąż Kowalczyk?

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w "Wilkowicz Sam na Sam": Wciąż nie zasypiam bez leków nasennych. Ale teraz przyszedł czas, żeby już chociaż nie było widać tego umartwienia

Gdy skończyła karierę, Kowalczyk musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wtedy poznała Kacpra

Po zakończeniu kariery pięciokrotna medalistka igrzysk olimpijskich nadal aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym. W wywiadzie udzielonym portalowi "Onet Sport" przyznała, że odnalezienie się w nowej rzeczywistości pozbawionej treningowych rygorów przyszło jej z łatwością — Płynnie przechodzę od narciarskich nerwów do normalności, której odnajduję się doskonale. Czekałam na nią wiele lat. (…) Buduję własne gniazdo, co sprawia mi wielką frajdę — powiedziała, dodając, że gdy sportowa rywalizacja odeszła na boczny tor, postanowiła poukładać swoje życie osobiste. Okazja ku temu nadarzyła się podczas kursu wspinaczkowego, gdzie poznała instruktora Kacpra Tekielego. Tekieli, mąż Kowalczyk, był docenianym wspinaczem i wiele osiągnął w świecie polskiej wspinaczki sportowej. 4 sierpnia 2019 roku dokonał podwójnego trawersu Matterhornu jako czwarty lub piąty człowiek w historii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk. Ślub owiany był tajemnicą

Tekieli i Kowalczyk długo ukrywali swój związek przed mediami. Na pierwszą randkę wybrali się na Cima Grande, czyli kilkusetmetrową ścianę wspinaczkową we włoskich Dolomitach. O zaręczynach internauci i opinia publiczna dowiedzieli się z facebookowego wpisu. Podobnie było ze ślubem, który para wzięła w tajemnicy i poinformowała media już po fakcie. Pobrali się w rodzinnym Gdańsku Tekielego, a Kowalczyk, zamiast wybrać tradycyjną biel, postawiła na czerwoną sukienkę — Zawsze miałam słabość do czerwonych ubranek startowych — żartowała Justyna Kowalczyk. Ślub pary odbył się w 2020 roku. 

 

Zamieszkali u szczytu Tatr, a górskie szlaki pokonywała na nartach wspólnie z mężem. Prowadzili bardzo aktywny tryb życia. Kowalczyk, nawet gdy była w ciąży, aktywnie uprawiała sport. Hugo, syn pary, urodził się we wrześniu 2021 roku. Niestety 18 maja 2023 do mediów trafiła wstrząsająca wiadomość. Kacper Tekieli zginął podczas lawiny w Alpach w wieku 38 lat.

Więcej o: