To niezawodny trik na za ciasne szpilki. Zajmie ci kilka minut! Później przetańczysz w nich całą noc

Chcesz założyć szpilki, ale są zbyt ciasne? Wykorzystaj sprytne domowe triki, które w mig idealnie dopasują je do twoich stóp. Dzięki temu dopełnisz stylizację eleganckimi butami i przetańczysz w nich nawet całą noc.

Kupiłaś buty, które w sklepie wydawały się pasować idealnie, lecz teraz okazuje się, że są jednak zbyt ciasne? Nie musisz od razu ich zwracać. Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone domowe sposoby, dzięki którym doskonale dopasujesz je do swoich stóp. Jeden ze sposobów zajmie ci tylko kilka minut i zastosujesz go nawet tuż przed wyjściem z domu.

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to dość spory kłopot. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozciągnąć za ciasne buty? Wystarczy odrobina wody i trochę cierpliwości

Użytkowniczka TikToka z profilu @artsybexie pokazała, co robi, gdy chce rozciągnąć za ciasne buty. Pokazała to na przykładzie zbyt wąskich szpilek. Kobieta wlała do woreczków strunowych odrobinę wody i dokładnie je zamknęła. Następnie każdy z nich włożyła do butów, dokładnie je do nich dopasowując. Tak przygotowane szpilki umieściła w kolejnym woreczku i włożyła je na noc do zamrażarki. Rano wyjęła buty, w których woda się zamroziła, powiększając swoją objętość. Dzięki temu przez noc szpilki zostały dokładnie rozciągnięte.

Krótkie nagranie z rozciągania butów zyskało ogromną popularność na TikToku. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele słów na jego temat. Niektórzy podzielili się swoimi doświadczeniami, podkreślając, że znają i stosują ten sposób w razie potrzeby. Inni podchodzili do niego sceptycznie, a wiele osób zaznaczało, że chętnie wypróbuje trik z TikToka.

Stosuję od lat. Działa!
Moja mama tak robi, polecam.
Znam ten trik i czasem stosuję. Działa naprawdę fajnie.

Właśnie wychodzisz, a szpilki są za ciasne? Zrób jedną rzecz, a w mig dopasujesz je do stóp

Jeśli nie masz jednak zbyt dużo czasu na rozciągnięcie butów, a chcesz przetańczyć w nich całą noc, zastosuj inny domowy trik. Jest równie skuteczny, a jego wykonanie zajmie ci tylko kilka minut, dlatego z powodzeniem wykorzystasz go nawet tuż przed wyjściem z domu. Wystarczy, że przygotujesz skarpetki i suszarkę. Jak z ich pomocą doskonale dopasować szpilki do swoich stóp?

Skarpetki wykonane z nieco grubszego materiału zwilż delikatnie wodą i załóż je na stopy. Następnie wsuń na nie szpilki, dokładnie układając je na stopach. Teraz sięgnij po suszarkę i ciepły nawiew nakieruj na buty. Skup się na tych miejscach, które najbardziej cię uwierają. Po chwili wyłącz suszarkę i pochodź w szpilkach po domu. Gdy ostygną, możesz zdjąć skarpetki i założyć je ponownie. Teraz będą idealnie dopasowane.

Więcej o: