Naturalny nawóz do iglaków zupełnie za darmo. Pokrusz i zmieszaj z glebą. Szybko zauważysz efekty

Jak zadbać o drzewka w ogrodzie? Jedyne czego potrzebujesz to popularny składnik wielu wypieków. Dzięki niemu przygotujesz sprawdzony nawóz do iglaków. Zadbaj o rośliny i ochroń je przed chorobami, korzystając z prostego triku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Iglaki to często spotykana ozdoba ogrodów. Młode drzewka dobrze jest nawozić, aby zdrowo wyrosły i ochroniły inne rośliny przed wiatrem. Jak o nie zadbać? Wystarczy, że przygotujesz naturalny nawóz i włączysz go do pielęgnacji

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Naturalny nawóz do iglaków. Przygotujesz go z jednego składnika

Domowy nawóz do iglaków jest banalnie prosty w przygotowaniu. Zamiast przepłacać za markowe preparaty, wykorzystaj produkt prosto z kuchennej szafki. Korzystając z drożdży w kostce, nie tylko zadbasz o zdrowie drzewek i krzewów, ale także dostarczysz im wielu składników odżywczych niezbędnych do rozwoju.

Rozpuść 100 dekagramów popularnego składnika wypieków w 10 litrach wody. Nawóz będzie gotowy po godzinie. Przelej go do butelki ze spryskiwaczem, a następnie dokładnie rozprowadź na iglakach. Specyfik ochroni je przede wszystkim przed chorobami grzybiczymi, takimi jak rdza jałowcowo-gruszowa i szara pleśń.

Te produkty najczęściej wyrzucasz. Użyj ich ponownie jako nawóz do iglaków

Domowe nawozy do iglaków przygotujesz także w duchu idei "zero waste". Dobrą odżywką dla drzewek i krzewów są skórki bananów. Owoc jest bogaty w potas, który jest niezbędny dla rozwoju roślin. Wysusz resztki, po czym je pokrusz. Tak przygotowany preparat wymieszaj z glebą, w której zasadziłaś iglaki.

Skuteczny nawóz stworzysz również z fusów po kawie. Pamiętaj jednak, aby korzystać wyłącznie z resztek napoju, do którego nie dodałaś mleka bądź cukru. Dzięki zakwaszającym właściwościom świetnie sprawdzą się przy uprawie tui czy jałowca. Wymieszaj łyżkę fusów z litrem wody, a po 30 minutach otrzymasz domowy preparat wspomagający rozwój roślin. Specyfik warto stosować szczególnie przy krzewach, które gubią igły.

Więcej o: