Jak spanie w skarpetkach wpływa na sen? O tym nie miałaś pojęcia. "To jest świetne"

Na świecie mamy zarówno przeciwników, jak i zwolenników spania w skarpetkach. Niektórzy zastanawiają się, w jaki sposób wpływa to na organizm. Okazuje się, że działanie jest pozytywne. Co ma zakładanie skarpetek na noc do jakości naszego snu?

Podczas gdy jedni za nic w świecie nie wyobrażają sobie spania w skarpetkach, inni robią to praktycznie zawsze. Okazuje się, że przyzwyczajenie może być istotne dla jakości naszego snu. Dlaczego warto spać w skarpetkach? Na to pytanie odpowiedzi udzielił dr Karan Raj, lekarz aktywnie działający w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ula Woźniak lubi, jak jej facet ma skarpetki w łóżku [Lista Plotka]

Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? "Jeśli chcesz lepiej spać, zakryj stopy"

Dr Karan Raj, publikujący nagrania na platformie TikTok w jednym z filmików powiedział, że spanie w skarpetkach jest zdrowe. Stwierdził, że metoda zwiększa krążenie krwi w stopach. Poza tym sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych i szybszemu pozbywaniu się ciepła. Temperatura całego ciała się obniża, a to z kolei sprawia, że jakość snu jest dużo lepsza. - Jeśli chcesz lepiej spać, zakryj stopy — powiedział Raj na nagraniu.

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Niektórzy stwierdzili, że mimo wszystko nie zmuszą się do zakładania skarpetek do snu, podczas gdy inni napisali, że w ich przypadku metoda pomaga im lepiej spać.

Wiedziałem, że nie zwariowałem!
Zawsze czuję na stopach, jakby płonęły w nocy! Skarpetek też sobie nie wyobrażam.
Śpię w skarpetkach bez względu na temperaturę.
To jest świetne, jednak zdejmuję je w trakcie snu. Nie pytajcie jak, bo nie wiem.

Jakie skarpetki wybrać do spania? Zwróć uwagę na materiały pochodzenia naturalnego

Spanie w skarpetkach będzie znacznie przyjemniejsze, jeśli dobierzemy ich odpowiedni rodzaj. Najlepiej sprawdzą się materiały pochodzenia naturalnego — kaszmir, wełna lub merynos. Choć są droższe od standardowych skarpetek, warto zwrócić na nie uwagę, dobierając ubiór do snu. Istotną kwestią jest również wybranie odpowiedniego rozmiaru. Skarpetki nie powinny być zbyt luźne, ale nie mogą też obciskać stóp. Przez to mogą nie ogrzewać ich w należyty sposób, a krążenie krwi nie będzie prawidłowe. Jeśli twoje stopy zazwyczaj są zimne i nie jesteś w stanie ogrzać ich w żaden sposób, warto skonsultować problem z lekarzem, który sprawdzi, co jest tego przyczyną.

Więcej o: