Dodaj do wody i wsmaruj w twarz. Kobiecy wąsik zniknie błyskawicznie

Kobiecy wąsik nie u wszystkich jest taki sam. U jednych kobiet przypomina delikatny meszek, u innych zaś jest twardszy i gęstszy, przez co wiele z nas decyduje się na depilację. Okazuje się, że z wąsikiem łatwo poradzić sobie domowymi sposobami. Sprawdź, jak to zrobić.

Damskiego wąsika doświadcza wile kobiet, ale niektóre z nas chciałyby się go jak najszybciej go pozbyć. Okazuje się, że nie musisz wykorzystywać do tego kosmetyków ze sklepu. Podpowiadamy domowe metody na walkę z tym problemem.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Jak rozjaśnić wąsik? Wypróbuj domowy sposób, a włoski staną się mniej widoczne

Wpływ na kobiecy wąsik mają hormony. U kobiet, u których zarost nad górną wargą jest gęstszy, występuje większa ilość hormonów męskich, czyli androgenów. Jeśli jednak nasz wąsik nie jest obfity, zamiast się go pozbywać, możemy skutecznie go zamaskować na przykład poprzez rozjaśnienie. 

  • Woda utleniona świetnie sprawdzi się w przypadku cienkich i delikatnych włosów. Stosowana codziennie skutecznie je rozjaśni.
  • Sok z cytryny i jogurt naturalny. Mieszanka tych dwóch produktów nie tylko rozjaśni wąsik, ale także mocno nawilży skórę nad górną wargą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak pozbyć się wąsika domowym sposobem? Przygotuj pastę cukrową

Jeśli wąsik jest gęsty i ciemny, niektóre panie rozważają jego usunięcie. Pamiętajmy, aby nie golić zarostu, a depilować, gdyż zgolony wąsik odrośnie szybko i będzie dodatkowo mocniejszy i grubszy. Depilacja zaś sprawi, że na kilka tygodni zapomnimy o problemie, a wąsik będzie rosnąć wolniej i słabiej. Do depilacji wąsika świetnie sprawdza się domowa pasta cukrowa. Przygotujesz ją z powszechnie dostępnych składników, a pozbywanie się włosków będzie bezbolesne. 

Potrzebujesz: 

  • 1/4 szklanki wody,
  • 2 szklanki cukru,
  • soku z 1/4 cytryny.

Wlej wodę do garnka, a gdy się zagotuje, dodaj cukier i sok z cytryny. Mieszaj, aż cukier się rozpuści, a potem gotuj od 30 do 45 minut. Dobrze przygotowana pasta powinna mieć piękny bursztynowy kolor. Depilacja pastą cukrową jest polecana alergikom, gdyż nie zawiera substancji drażniących. Aby przeprowadzić depilację przygotowaną pastą, wystarczy nałożyć ją na włoski, a potem energicznym ruchem ściągnąć 

Więcej o: