TOP 3 pomysły na wiosenne paznokcie. Ponadczasowy trend wraca w kreatywnym wydaniu. Koniec z nudnym manicure

Ten ponadczasowy trend towarzyszy nam od lat i jest powszechnie znany i lubiany. Tej wiosny i lata powraca w nowej odsłonie i podbija serca użytkowników Instagrama. Dowiedz się jak możesz urozmaicić swój klasyczny manicure i sprawdź 3 pomysły na wiosenne paznokcie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Manicure francuski to klasyka od lat. W podstawowej wersji polega on na pomalowaniu całej płytki paznokcia transparentnym lakierem, lub takim, który jest zbliżony do koloru skóry. Końcówki wystające poza opuszek zaznacza się jasnym kolorem, tak aby manicure imitował naturalny wygląd paznokcia. Tej wiosny i lata, french wraca do nas w kreatywnej odsłonie. Przygotowałam dla ciebie trzy pomysły, jak możesz urozmaicić swoją kolejną wizytę u kosmetyczki. 

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Najgorętszy trend paznokciowy 2023 roku. Asymetryczny french podbija internet

Pierwszą paznokciową inspiracją, jest wzór, który został okrzyknięty jednych najgorętszych trendów paznokciowych w 2023 roku. Jest to asymetryczny french, który polega na stworzeniu zaokrąglonej linii tylko po zewnętrznej stronie paznokcia serdecznego oraz środkowego. Całość pięknie dopełnia drugi półokrągły kształt znajdujący się w wewnętrznym dolnym rogu płytki palca środkowego. Świetnie wygląda to, gdy reszta manicure utrzymana jest w pełnym kryciu w tym samym kolorze. Trend ten możesz odtworzyć w każdym kolorze i będzie on wyglądał bardzo elegancko. 

 

Kolorowy french doda dłoniom blasku. Wyjątkowe wydanie klasycznego manicure na wiosnę i lato

Ta propozycja to urozmaicenie wspomnianego wcześniej asymetrycznego manicure francuskiego. W tym wydaniu na płytce namalowane są skośne linie od zewnętrznych kącików na górze i dole paznokcia. Linie te utrzymane są po tej samej przekątnej, co tworzy estetyczną i spójną całość. W tej wersji manicure śmiało możesz zaszaleć z kolorami. Wszystkie chwyty dozwolone, bo czas ciepłych miesięcy jest idealny na eksperymenty kolorystyczne. Pięknie sprawdzą się tu kontrastujące barwy, takie jak żółty, zielony bądź pomarańczowy.

 

French w kształcie trójkąta. Geometryczne kształty są kreatywne i bardzo szykowne

Ostatnią opcją do sprawdzenia w salonie kosmetycznym jest french w kształcie trójkąta. Także w tym wypadku może pobawić się kolorami. Wzór ten polega na namalowaniu dwóch spotykających się linii w odmiennych kolorach. Kreski przecinają się pod kątem ostrym, co nadaje temu manicure oryginalnego wyglądu. Pięknie będzie się to prezentować, jeśli zdecydujesz się by jedną płytkę paznokcia pomalować w kwiecisty i bardzo popularny w tym sezonie wzór. Te paznokcie to kwintesencja wiosny! 

 
Więcej o: