Wlej do pralki pół szklanki płynu do płukania ust. Pokochasz ten banalnie prosty trik

Kiedy zamiast wyjmować z pralki świeże i pachnące pranie, ubrania mają niemiłą woń, to znak, że należy wyczyścić urządzenie. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez pralki, ale czasem zapominamy o jej czyszczeniu. Podpowiadamy sprytny sposób, jak przywrócić ubraniom piękny zapach.

W pralce gromadzi się wilgoć, która sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii, ale także resztki jedzenia, czy piasku, które mogą uszkodzić urządzenie. Sprawiają także, że nasze ubrania po wyjęciu z pralki brzydko pachną. Okazuje się, że do czyszczenia pralki wcale nie musimy używać drogich preparatów. W tym celu świetnie sprawdzi się płyn do płukania jamy ustnej.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak pozbyć się przykrego zapachu z ubrań? Wlej pół szklanki do pojemnika i uruchom program

W przypadku ubrań przesiąkniętych mocnym i nieprzyjemnym zapachem, którego nie możemy się pozbyć, świetnie sprawdza się płyn do płukania jamy ustnej. Możemy zastosować go zamiast standardowego płynu do płukania tkanin, a brzydki zapach z naszych ubrań zniknie.

Jak widzimy na tiktokowym profilu Thediaryofjorose wystarczy wlać pół szklanki płynu do płukania ust do pojemnika w pralce i uruchomić program. Płyn do płukania ust nie tylko odświeży pranie i usunie niemiły zapach, ale także zabije bakterie i zarazki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pralkę? Wlej do bębna płyn do płukania ust

Jeśli z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, oznacza to, że urządzenie wymaga odświeżenia. W tej roli dobrze sprawdzi się płyn do płukania jamy ustnej. Nie tylko zabije on zarazki, bakterie oraz pleśń, ale także odświeży urządzenie i sprawi, że pozbędziemy się przykrego zapachu z urządzenia. Wystarczy wlać pół szklanki płynu do bębna i uruchomić pustą pralkę na standardowym programie z użyciem gorącej wody. Pamiętajmy, aby podczas tego zabiegu nie wkładać ubrań do pralki. Podczas cyklu prania bęben powinien być pusty, aby wszystkie zakamarki zostały dobrze wyczyszczone.

Więcej o: