Jak dbać o pelargonie, aby pięknie kwitły? Mamy na to dwa domowe i tanie sposoby

Pelargonie to jedne z ulubionych kwiatów Polaków. Zdobią nasze ogrody i balkony. Choć te kwiaty lubią wysokie temperatury, to aby cieszyły nasze oko naprawdę długo, musimy o nie odpowiednio dbać. Nasz Mykowy ekspert Tomasz Pazdyk ma dla was na to dwa domowe sposoby.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Nie da się ukryć, że pelargonie cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników kwiatów. Wynika to z ich licznych zalet. Jedną z nich jest oczywiście fakt, że pelargonie długo kwitną, bo kwiaty pojawiają się od maja aż do października. Ponadto nie przeszkadza im nawet susza, bo nawet jeśli im cokolwiek dolega, to szybko się regenerują. Niemniej jednak tak jak w przypadku innych kwiatów, tak samo w przypadku pelargonii warto co jakiś czas przygotować dla nich domowy nawóz. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy [MYK]

Jak przygotować domowy nawóz do pelargonii? 

Okazuje się, że aby przygotować wysokoodżywczy nawóz do pelargonii, potrzebujemy kilku produktów z kuchni. Jednym ze sposobów na to, by nasze kwiaty pięknie rosły, jest wywar po ugotowanych warzywach. Zamiast go wylewać, wystarczy podlać nim pelargonie. Pamiętajcie jednak, by do gotujących się warzyw nie dodawać soli. Drugim sposobem jest skórka od banana. Wystarczy, że przekroimy ją na mniejsze kawałki, następnie lekko ususzymy i tak przygotowaną możemy włożyć do doniczki z kwiatami. Warto dodać, że skórka od banana ma mnóstwo cennych minerałów, w tym np. potas.

Kiedy podlewać pelargonie?

Nasz Mykowy ekspert Tomasz Pazdyk podpowiada również, kiedy najlepiej podlewać kwiaty. Okazuje się, że w przypadku pelargonii powinniśmy to robić albo rano, albo wieczorem. Dlaczego? Ponieważ po południu, szczególnie latem jest bardzo gorąco i mogą się przesuszyć. 

Kiedy sadzić pelargonie?

Podstawą jest wybór odpowiedniego czasu, w którym można posadzić te piękne kwiaty. Kiedy sadzić pelargonie? Najlepiej zrobić to mniej więcej w połowie maja, dlatego że w tym okresie prawdopodobnie temperatury będą już na tyle wysokie, że nie straszne im będą przymrozki. 

Więcej o: