Słynna polska aktorka wiedziała, że jej mąż jest gejem. Po ślubie zostali rodzicami

Poznali się w szkole teatralnej. Po studiach występowali wspólnie m.in. w Teatrze Narodowym, by wkrótce stanąć na ślubnym kobiercu. Kilka lat później na świat przyszła ich córka. - W całym swoim życiu nie spotkałam kogoś o takim ładunku człowieczeństwa, szlachetności, lojalności - mówiła o swoim mężu Anna Romantowska w filmie "Kolba, na szczęście". Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że jej partner był gejem, choć przez lata ukrywała to w tajemnicy.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Romantowska skradła serca widzów rolą w serialu "Matki, żony i kochanki", jednak na swoim koncie ma wiele innych produkcji i wyróżnień. Za występ w filmie Ryszarda Bugajskiego "Przesłuchanie" została nagrodzona Złotym Lwem za najlepszą rolę drugoplanową na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wielu kojarzy ją także jako żonę Krzysztofa Kolbergera; przez lata para wzbudzała niemałe zainteresowanie.

Zobacz wideo Monogamia daje więcej szczęścia niż otwarty związek?

Krzysztof Kolberger i Anna Romantowska chronili prywatność

Anna Romantowska już od dziecka chciała zostać aktorką; obrała więc taką ścieżkę edukacji, która umożliwiłaby jej spełnienie tego marzenia. W 1974 roku ukończyła warszawską PWST, a sześć lat później wystąpiła w pierwszych produkcjach. W szkole teatralnej odnalazła nie tylko pasję, ale i miłość - właśnie tam poznała swojego przyszłego męża - Krzysztofa Kolbergera. W połowie lat 70. para stanęła na ślubnym kobiercu, a kilka lat później na świat przyszła ich córka - Julia. Mimo że ich związek budził spore zainteresowanie, małżonkowie dokładali wszelkich starań, by chronić swoją prywatność. 

Jednak po latach związek się rozpadł i para wzięła rozwód. Mimo to aż do śmierci aktora, który zmarł w 2011 roku, pozostawali w przyjacielskich stosunkach. - W całym swoim życiu nie spotkałam kogoś o takim ładunku człowieczeństwa, szlachetności, lojalności. Tacy ludzie jak Krzysztof nie rodzą się na kamieniu - mówiła o mężu Romantowska cytowana przez "WP". 

Prawda wyszła na jaw 10 lat później 

Przez lata związek Anny Romantowskiej i Krzysztofa Kolbergera owiany był tajemnicą. Dopiero 10 lat po śmierci aktora, w sierpniu 2021 roku opinię publiczną wstrząsnęła informacja, że był gejem. Prawdę ujawnił na antenie TVP Info Jarosław Jakimowicz, który stwierdził, że Kolberger miał często gościć ze swoim partnerem u celebryty w Barcelonie - podaje "Onet". Sprawa wywołała tak wiele kontrowersji, że pół roku później postanowiła skomentować ją Julia Kolberger, córka gwiazdorskiej pary. - Jeśli się jest dzieckiem kochającego rodzica, to naprawdę orientacja rodzica jest bez znaczenia. I w drugą stronę. Jeśli się kocha swoje dziecko, to orientacja dziecka też nie ma znaczenia. Jest ok być dzieckiem geja - przyznała w rozmowie z "Repliką". 

Do całej sprawy odniosła się również Anna Romantowska. Aktorka w wywiadzie dla "Onetu" wyznała wówczas, że już dawno trzeba było wyjawić tę tajemnicę. - Po bredniach o ideologii, po odczłowieczeniu osób LGBT, po "tęczowej zarazie", czarę goryczy przelało wystąpienie przedstawiciela Kai Godek z jej projektem "Stop LGBT w parlamencie". Że też się ziemia nie zatrzęsła od tego plugawego spiczu - powiedziała aktorka. 

Źródła: "WP", "Replika", "Onet"

Więcej o: