Matka 16-latka zwróciła się do księdza. Chodzi o spowiedź. "Ściska mu gardło"

Jedn z kobiet zwróciła się do popularnego na TikToku księdza, zwierzając się z problemu jej 16-letniego syna, związanego z przystępowaniem do spowiedzi. Wideo, które opublikował duchowny, licznie komentują internauci. "Spowiedź wymyślili księża, bo chcą wiedzieć co ludzie robią i jak żyją" - wskazują niektórzy.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Pasławska: Kościół jest zobowiązany opiekować się ludźmi, powinien się oczyścić

Księża coraz częściej próbują swoich sił na Tiktoku, czego przykładem są m.in, konta prowadzone przez księdza Sebastiana Picura i Piotr Jarosiewicza. Duchowni najczęściej odpowiadają na liczne pytania wiernych dotyczące wiary, nauki Kościoła, zasad, poszczególnych sakramentów, itp. Podobną drogą kroczy ksiądz Sebastian Kosecki, który zyskał ogromną popularność na chińskiej platformie społecznościowej.

Młody duchowny również służy radą. W ostatnim czasie opublikował nagranie, w którym odpowiada na pytanie jednej z kobiet. Matka 16-letniego chłopca poruszyła problem, związany ze spowiedzią. 

Proszę księdza, mam kłopot z 16-letnim synem. Tak strasznie stresuje go spowiedź, ściska mu gardło przy konfesjonale

- napisała obserwatorka.

Ksiądz Kosecki odparł, iż "to normalne, że często stresujemy się spowiedzią". - Nie tylko szesnastoletni, młodzi ludzie - zauważył. Następnie przedstawił kobiecie trzy możliwe rozwiązania.

Po pierwsze, jeśli się stresuje, to może sobie wypisać te wszystkie grzechy, po kolei, tak systematycznie, wszystko, co chce wyznać księdzu podczas spowiedzi, oddać to Panu Bogu. Niech wypisze i po prostu przeczyta

- mówił duchowny.

- Po drugie, ważne, żeby syn sobie uświadomił, że tu chodzi o Pana Boga, który jest ojcem, przyjmuje nas jak swoje dzieci. My nie idziemy tam po to, by zostać zwyzywanymi, być osądzonymi - dodawał, przywołując na potwierdzenie przypowieść biblijną o synu marnotrawnym. Później zaś podzielił się przykładem ze swojego życia.

Mi pomagało to, że sobie zamykałem oczy i widziałem tego Boga Ojca, który się lekko uśmiecha, przyjmuje mnie z pokojem i mówi: dobrze, że wróciłeś, synu

- oznajmił.

Trzecia rzecz, może warto, jeśli macie w okolicy jakiegoś księdza, który mógłby po prostu pomóc mu przez ten czas przejść. Poprzez normalną rozmowę, doprowadzić do tego właśnie sakramentu

- stwierdził Kosecki.

"Nie dziwię się, że chłopak ma stres"

Wideo cieszy się sporą popularnością na TikToku, ale nie każdemu podobała się odpowiedź księdza. Wielu ludzie poddaje w wątpliwość sens istnienia całej idei spowiedzi. "Kto i po co wymyślił spowiedź?" - pyta jeden z internautów.

W pozostałych komentarzach czytamy m.in.:

Spowiedź wymyślili księża, bo chcą wiedzieć co ludzie robią i jak żyją
Ja się nie stresuję, bo się nie spowiadam
Jeśli chłopak kiedyś trafił na księdza takiego, jak moi synowie przy pierwszej spowiedzi, to ja nie dziwię się, że ma chłopak stres

Źródło: TikTok

Więcej o: