Rozpuść w wodzie i zapomnij o żółtych krzewach. Ten oprysk zadziała jak miedzian na ogórki

Miedzian to popularny środek stosowany podczas uprawy ogórków. Jego zadaniem jest ochrona roślin przed chorobami i grzybami. Pomimo że jest on zalecany nawet w uprawach ekologicznych, zanim go zastosujemy, warto wypróbować domową alternatywę zapobiegającą chorobom roślin.

Wiele osób, aby chronić rośliny przed chorobami, sięga po specjalistyczne preparaty ze sklepu ogrodniczego. Ze stosowaniem silnych środków, warto się wstrzymać i wypróbować naturalne metody zwalczania pleśni i grzybów. Podpowiadamy domowy sposób na ochronę ogórków przed chorobami. 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Na co stosuje się miedzian? To popularny środek w ochronie ogórków

Miedzian to inaczej tlenochlorek miedzi. Jest środkiem chroniącym rośliny przed chorobami i grzybami. Ma formę proszku do rozcieńczania z wodą i jest stosowany jako oprysk. Głównymi chorobami atakującymi ogórki jest bakteryjna kanciasta plamistość, która objawia się żółtymi plamami na liściach i zmianą kształtu liści, oraz mączniak rzekomy, który prowadzi do zżółknienia i plam, a nawet usychania liści.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowy oprysk na ogórki. Ochroni je przed grzybami i chorobami

Ogórki to rośliny, które często dopadają choroby, dlatego istotnym elementem podczas ich uprawy jest stosowanie ochronnych oprysków. Świetną alternatywą dla chemicznych preparatów jest oprysk z drożdży. Tworzą one naturalną barierę dla chorób i grzybów. Jak go przygotować?

Jak widzimy na tiktokowym profilu Basia_plantdolver oprysk z drożdży świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku ogórków, ale również dobrze chroni pomidory. Do jego przygotowania potrzebujemy 100 g drożdży, które rozpuszczamy w 10 litrach wody. Kostkę rozdrabiamy i mieszamy za pomocą trzepaczki, a następnie dodajemy szklankę wody z rozpuszczonym szarym mydłem. Wszystkie składniki łączymy i przelewamy do konewki. Po godzinie oprysk jest gotowy do użycia.

Więcej o: