Zamiast wyrzucać, zmieszaj z ziemią. Paproć zazieleni się jak sąsiadka, która ci jej pozazdrości

W wielu domach wśród różnych roślin można odnaleźć paproć. Jest popularna, a jej uprawa nie przysparza zbyt wielu kłopotów. Jeśli jednak chcesz, by pięknie się zazieleniła i fantastycznie wyglądała, wykorzystaj jeden trik. W mig będzie jak nowa.

Jeśli chcesz, by twoja paproć pięknie się prezentowała, raz na jakiś czas zastosuj kilka domowych sposobów. Dzięki nim w mig będzie zdrowo i bujnie rosła, pokaźnie wyglądając. Co należy zrobić? Jeden z trików może być dla Ciebie niemałym zaskoczeniem. Niektórzy o nim nie pomyśleli.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast do sprzątania, użyj do pielęgnacji paproci. Po paru minutach będzie jak nowa

Dawid prowadzi profil na TikToku, gdzie udostępnia materiały na temat pielęgnacji roślin. Dzieli się swoimi sposobami na to, by pięknie się prezentowały. Tym razem udostępnił trik na okazałą i zadbaną paproć. Nagranie opatrzył krótkim opisem. Na koniec dodał jeszcze, że należy pilnować, by paproć miała stale wilgotną ziemię. Dzięki temu będzie pięknie rosła.

Tylko mi nie mów, że nie czyścisz paproci odkurzaczem! Ja od zawsze tak robiłem.

Dawid pokazuje, jak czyści paproć odkurzaczem. Ustawia go na średnią moc ssania, by nie zniszczyć liści i dokładnie odkurza roślinę z kurzu oraz suchych pędów. Po kilku minutach paproć znów pięknie się prezentuje, optycznie się zazieleniając. Wszystko za sprawą pozbycia się suchych liści, które psuły efekt wizualny.

Zmieszaj z ziemią i zobacz, co się stanie. Paproć zachwyci cię wyglądem

Trik Dawida zebrał na TikToku wiele komentarzy. Niektórzy zachwycali się tym, jak piękną roślinę wyhodował, a inni odnosili się bezpośrednio do przedstawionego sposobu. Wiele osób przyznało, że zna i stosuje trik z odkurzaczem, a inni wspominali, że wcześniej nie wpadli na to, by wykorzystać urządzenie także do pielęgnacji roślin.

Myślałam, że tylko ja tak robię.
Też tak zawsze czyszczę.
Na to jeszcze nie wpadłam.
Ja tam pod prysznic daje i delikatnie zraszam.
Genialne!

Jeśli chcesz wyhodować piękną i dorodną paproć, co jakiś czas zasil ją domowym nawozem. W tym celu możesz wykorzystać fusy po parzeniu herbaty, które wystarczy zmieszać z ziemią w doniczce. Raz na jakiś czas warto też podlać roślinę herbacianym, wystudzonym naparem. Pamiętaj jednak, że herbata do podlewania roślin powinna być słaba. Możesz w tym celu po prostu zalać herbatę letnią wodą i po kilku godzinach podlać paproć. 

Więcej o: