Te wzory są niczym kamuflaż! Ukryją różne mankamenty sylwetki oraz optycznie wyszczuplą. Kolorowe i kultowe

Niektóre wzory mogą doskonale zamaskować i odwrócić uwagę od mankamentów figury. Popularne motywy potrafią też wyszczuplić optycznie sylwetkę. Sprawdź, które wzory wybrać, nosząc większy rozmiar.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Często zapomina się, że wzory potrafią pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na sylwetkę. Niektóre motywy mogą optycznie wyszczuplić. Dlatego chcąc odjąć sobie kilogramów w konkretnych partiach ciała, warto postawić na modne motywy. Poza tym kolorowe wzory odwracają też uwagę od wszelkich mankamentów sylwetki. Po prostu wszyscy zachwycają się nimi, a figura schodzi na boczny tor. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Wyszczuplające wzory: pionowe paski. Najbardziej oczywisty wybór

Jako pierwsze na myśl przychodzą oczywiście paski, ale te pionowe. Poziomymi można uzyskać zupełnie odwrotny efekt. Świetną opcją będzie prosta sukienka w podłużne pasy. Dzięki temu cała sylwetka zostanie wysmuklona.

Jednak koszula, spodnie lub spódnica też spełnią to zadanie perfekcyjnie. Tutaj warto też wspomnieć o ubraniach prążkowanych np. uszytych z dzianiny. One też potrafią odjąć kilka kilogramów. To dobra opcja dla osób, które są miłośnikami minimalizmu i prostoty. 

 

Z kropkami i grochami trzeba uważać, ale też mogą wyszczuplać

Może się wydawać, że kropki lub grochy dodatkowo zaokrąglają figurę i faktycznie tak jest, jeśli wybierze się wersje wyraziste i duże. Natomiast drobne kropeczki będą strzałem w dziesiątkę przy sylwetce plus size.

Tak mały motyw, rozmieszczony równomiernie również zmniejszy optycznie ramiona, brzuch czy biodra. Po raz kolejny, w takim przypadku najlepszym wyborem będzie sukienka lub kombinezon w całości ozdobiony delikatnymi kropkami. Ten wzór powinien przypaść do gustu fanom stylu retro, gdyż często wykorzystywany jest przy strojach utrzymanych właśnie w tym klimacie.

 

Modne i kolorowe kwiaty. Wyszczuplają oraz zachwycają

Jednym z najmodniejszych wzorów bez wątpienia są kwiaty. Zwłaszcza wiosną i latem cieszą się ogromnym zainteresowaniem, do tego pasują każdemu. Przy większych rozmiarach dobrze jest postawić, podobnie jak w przypadku kropek, na drobne, kwieciste wzory. Kolorowa łączka będzie w takim przypadku doskonała.

 

Jednak większe i bardziej wyraziste kwiaty także mogą się sprawdzić przy ukrywaniu mankamentów sylwetki, jak? Wspomniałam już wcześniej, że oryginalne, nietypowe i wielobarwne motywy przykują uwagę każdego do ubrania. Wtedy wielkość poszczególnych części ciała przestaje mieć znaczenie.

Więcej o: