Dodaj do kawy jeden składnik. Wymiecie złogi z jelit, a twoje odchudzanie ruszy z kopyta

W sklepach i aptekach znajdziemy mnóstwo produktów na oczyszczenie organizmu i wsparcie odchudzania. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wydawać kroci na rozmaite specyfiki. Wystarczy dodać do kawy pewien składnik, który znajdziemy w większości kuchni.

Wiele osób rozpoczyna dzień od kawy. Wśród najbardziej cenionych jej właściwości jest to, że idealnie pobudza i podkręca metabolizm. A co gdyby dorzucić do tego jeszcze oczyszczanie organizmu, a przez to wsparcie odchudzania? Wystarczy dodać do niej jedną przyprawę, której nawet nie musimy kupować, bo prawdopodobnie mamy ją w swojej kuchni.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Tej przyprawy używamy rzadko

Kawosze dzielą się na tych, którzy lubią ją w wersji saute, czyli bez żadnych dodatków oraz fanów podkręcania jej smaku. Najczęściej dolewamy mleko czy śmietankę, niekiedy cukier i rozmaite smakowe syropy. Niektórzy przygotowują ją z... masłem (więcej o tym w artykule, który wskazujemy pod tym akapitem), a inni doprawiają cynamonem. To najpopularniejsza, choć niejedyna przyprawa, którą warto podkręcić naszą kawę. Jest jeszcze jedna, którą wykorzystujemy raczej rzadko, a szkoda! 

Kawa na oczyszczenie organizmu

Kardamon znajduje się w wielu kuchniach i raczej sięgamy po niego zimą, by podkręcić smak herbaty czy dodać korzennego posmaku deserom. Niewiele osób wie, że warto dodać go także do kawy. I to nie tylko zimą, lecz przez cały rok. Te aromatyczne ziarenka są od wieków cenione ze względu na dobroczynne działanie na nasz organizm. Szczególnie dobrze wpływają na układ trawienny. Do korzystnych właściwości kardamonu należą między innymi:

  • oczyszczanie z toksyn i usuwanie złogów z jelit
  • podkręcanie metabolizmu
  • łagodzenie zgagi i niestrawności
  • wspieranie procesów trawiennych 

Jak przygotować kawę z kardamonem? Przepis jest banalny. Wystarczy zaparzyć ją na swój ulubiony sposób, a następnie dodać 1/3 lub 1/4 płaskiej łyżeczki mielonego kardamonu. Następnie mieszamy i cieszymy się zdrowym i przepysznym napojem.

Więcej o: