Luksusowe życie na koszt byłej dziewczyny. Ta gwiazda płaci swojemu ex 70 tys. zł alimentów miesięcznie

Chłopak Halle Berry od prawie 10 lat żyje na wysokim poziomie, utrzymując się z alimentów wypłacanych przez byłą dziewczynę. Jak twierdzi gwiazda, przepisy pozwalają ludziom "wykorzystywać dzieci w celu uzyskania pieniędzy na prowadzenie stylu życia, na który nie tylko nie zarobili".

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Halle Berry, po raz pierwszy została zauważona w wieku 17-lat podczas konkursu Nastoletniej Miss Ameryki. Rok później zdobyła tytuł I dorosłej vice-miss USA. Następnie rozpoczęła karierę w modelingu. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w "Malarii" Spike'a Lee. Obecnie jest laureatką wielu nagród filmowych w tym Oscara.

Zobacz wideo Halle Berry pokazała się w skąpym bikini. Co za figura!

Od prawie 10 lat gwiazda Hollywood płaciła ogromne alimenty byłemu chłopakowi

Jak donoszą zagraniczne media, Halle Berry, zdobywczyni Oscara po latach batalii zdołała zmniejszyć kwotę alimentów, które musi płacić byłemu chłopakowi, Gabrielowi Aubry'emu, na rzekome utrzymanie ich wspólnej 15-letniej córki. Para po rozstaniu zapewniała w mediach, że utrzymują przyjacielskie stosunki, sytuacja jednak szybko uległa zmianie. W 2014 roku dla aktorki zasądzone zostało płacenie modelowi 70 tysięcy złotych alimentów  miesięcznie.

 

Ogromne koszty utrzymania dziecka, a może sposób na luksusowe życie bez wysiłku?

Halle Berry wraz z byłym chłopakiem dzielą się opieką nad obecnie 15-letnią córką Nahlą. Aktorka od lat walczyła o obniżenie alimentów, które wynosiły 4,3 procent jej rocznych przychodów. Obecnie według "Daily Mail" Halle będzie musiała płacić byłemu nie więcej niż 110 tys. dol. rocznie.

Nadal będzie płaciła mu ustalony procent, jak i dodatkowe pieniądze na dziecko, jednak wszelkie inne płatności nie przekroczą nowej, zaakceptowanej przez sąd kwoty, co stanowi dla niej sporo różnicę

— brzmi fragment dokumentacji cytowanej przez brytyjskich dziennikarzy.

 

Majątek Halle Berry szacowany jest na około 380 mln złotych

Według Celebrity Net Worth majątek Halle Berry to około 90 mln dol., czyli 380 mln zł. Dwa lata temu w wywiadzie aktorka wypowiedziała się na temat wypłacanych przez siebie alimentów:

Czuję, że jeśli kobieta lub mężczyzna muszą płacić alimenty, które są znacznie wyższe niż podpowiada rozsądek, to jest to złe. Rozumiem, że niektórzy rodzice (mężczyźni lub kobiety) mogą potrzebować pomocy, ale sądzę, że w dzisiejszych czasach zarówno mężczyźni, jak i kobiety są po równo odpowiedzialni za opiekę finansową nad swoimi dziećmi, ciężko pracując i dokładając wszelkich starań, aby ją zapewnić.
 
Sposób, w jaki ustanowiono wiele przepisów, pozwala ludziom wykorzystywać dzieci w celu uzyskania pieniędzy na prowadzenie stylu życia, na który nie tylko nie zarobili, ale który znacznie wykracza poza potrzeby dziecka. To jawne nadużycie.

Źródła: filmweb, kobieta.onet

Więcej o: