Weź pestkę z awokado i rozpraw się ze szkodnikami na dobre. To najskuteczniejszy preparat na mszyce

Co na mszyce w ogrodzie? Zamiast wydawać krocie na gotowe mieszanki, warto sięgnąć po domowe sposoby na mszyce. Są banalnie proste w przygotowaniu, a przy tym równie skuteczne. Zdradzamy dwa popularne triki, które rozwiążą problem szkodników raz na zawsze.

Naturalne środki na mszyce są nie tylko tańsze od sklepowych odpowiedników, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszych upraw. Można je stosować bez obaw zarówno do roślin ozdobnych, jak i warzyw czy krzewów owocowych. Dodatkowym ich atutem jest proste i szybkie przygotowanie. Zdradzamy zatem przepisy na dwa skuteczne opryski na mszyce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Naturalne środki na mszyce? Przyda się awokado. Ten domowy sposób na mszyce to hit

Pestka z awokado najczęściej ląduje w koszu. Są jednak lepsze sposoby na jej wykorzystanie, a jednym z nich jest oprysk na mszyce. Aby go przygotować, należy zacząć od wysuszenia pestki. Wystarczy ją położyć na słońcu (np. na parapecie) na minimum 3 dni. Po tym czasie ścieramy ją na tarce na drobnych oczkach. W garnku gotujemy 1 litr wody. Do wrzątku wrzucamy startą pestkę i całość dokładnie mieszamy.

Po 2 minutach zdejmujemy z ognia, przykrywamy naczynie i odstawiamy je w chłodniejsze miejsce na całą noc. Rano trzeba już tylko odcedzić płyn i rozcieńczyć go w 5 litrach wody. Takim preparatem możemy spryskiwać nasz ogródek raz w tygodniu. 

Ostra papryka na mszyce. Jak ją stosować? Oprysk na mszyce z papryki ostrej krok po kroku

Na mszyce sprawdzi się też ostra papryka. Zawarta w niej kapsaicyna działa bowiem jak naturalny środek owadobójczy. Do przygotowania oprysku potrzebne jest 25 g przyprawy w proszku oraz 0,5 l wody. Przygotowanie wygląda podobnie, jak preparatu z awokado. Najpierw należy zagotować wodę, a następnie dodać do niej paprykę. Zdejmujemy z ognia i zostawiamy pod przykryciem, ale już nie na całą noc, a minimum 5 godzin. Na koniec należy rozcieńczyć płyn w 5 l wody i gotowe. 

Więcej o: