Wkładasz korek do butelki z winem drugi raz? Sommelierka ostrzega! "Nigdy na to nie wpadłam"

Nie wypiłaś wina do końca i chcesz ponownie zabezpieczyć butelkę korkiem? Popełniasz błąd! Sommelierka podpowiada, jak prawidłowo przechować pozostałe wino, by nie straciło smaku oraz aromatu. Co należy zrobić? To prostsze, niż myślisz.

Jeśli zdarzy się, że zostanie ci wino, nigdy nie zamykaj go ponownie korkiem. W ten sposób popełnisz popularny błąd, który może zaważyć na smaku oraz jakości napoju. Co zrobić, żeby nie stracić cennych walorów smakowych? Wystarczy zastosować się do podpowiedzi sommelierki, która zna szybki i niezawodny trik.

Zobacz wideo Studenckie gotowanie, czyli ciasto w kubku, żelazkiem w quesadillę i otwieranie wina bez korkociągu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sommelierka ostrzega przed popularnym błędem. Jeśli tak zrobisz, wino szybko straci smak i aromat

Wiele osób po wypiciu lampki wina decyduje się z powrotem umieścić korek w butelce, by pozostawić resztę napoju na inną okazję. Sommelierka nagrała jednak krótki filmik na TikToku, gdzie opowiedziała, że to nie jest najlepszy pomysł. Jak wskazuje, ponowne zakorkowanie wina nie pomoże zabezpieczyć jego aromatu przed ulotnieniem się, ponieważ korek jest porowaty. A co się z tym wiąże, do butelki będzie przedostawał się tlen, który wpłynie na zmianę smaku i zapachu wina. Dodatkowo przestrzeń, która zostanie w butelce, również będzie wypełniona tlenem, który niekorzystnie wpłynie na jakość napoju.

Jeśli chcesz, by wino nie zwietrzało, TikTokerka z profilu @confidenceuncorked podzieliła się sprytnym sposobem na to, żeby szybko je zabezpieczyć. Jak to zrobić? Potrzebujesz tylko jednej rzeczy, którą prawdopodobnie masz nawet pod ręką, a w mig rozwiążesz problem. Dzięki temu zredukujesz przedostawanie się tlenu do wina, a płyn nie zmieni swojego smaku.

Nie wkładaj korka do butelki z winem. Lepiej zastosuj trik sommelierki

Zamiast wkładać korek do butelki z winem, zastosuj trik tiktokerki. Nie tylko zachowasz smak i aromat napoju, lecz także łatwiej będzie ci przechowywać pozostały alkohol. Sommelierka podpowiada, by przelać go po prostu do słoika. Wybierz go w takiej wielkości, by pozostałe wino w całości zapełniło opakowanie. Dzięki temu będzie w nim mniej tlenu, a co za tym idzie, więcej aromatu pozostanie w alkoholu, którego nie wypiliśmy do końca.

Materiał udostępniony na profilu @confidenceuncorked wzbudził wiele zainteresowania. Został odtworzony ponad 2,5 milionów razy oraz polubiony aż 202 tysiące razy. W sekcji komentarzy pojawiło się również wiele opinii na jego temat. Wiele osób przyznaje, że nie znało tego triku i z chęcią go wypróbują.

Mądre. Nigdy na to nie wpadłam.
Teraz zaoszczędzę mnóstwo pieniędzy!
Genialny pomysł, dzięki.
Genialne!
Więcej o: