Wymieszaj, spryskaj i zapomnij o brudnej kostce brukowej. Po 24 godzinach będzie wyglądała jak nowa

Kostka brukowa jest jednym z materiałów, z których najczęściej wykonuje się podjazdy i ścieżki na działkach oraz w ogrodach. Z czasem okazuje się jednak, że jej posprzątanie może spędzić sen z powiek. Czym wyczyścić kostkę brukową, by wyglądała jak nowa?

Jeśli chcesz pozbyć się chwastów i trawy z kostki brukowej, a do tego sprawić, by wyglądała jak nowa, wypróbuj domowe sposoby. Czasami wystarczą proste rozwiązania, które w mig uporają się z denerwującym problemem. Czym wyczyścić kostkę brukową, by zrobić to tanio, szybko i skutecznie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić kostkę brukową? Szybko będzie wyglądała jak nowa

Do wyczyszczenia kostki brukowej nie potrzebujesz socjalistycznego sprzętu, bo domowe sposoby również dobrze się sprawdzą. Profesjonaliści sięgają najczęściej po myjkę ciśnieniową, która pod wpływem strumienia wody usuwa wszelkie zabrudzenia. Korzystają też często ze specjalnej szczotki, która składa się ze stalowych czyścideł. Dzięki niej szybko i łatwo można doczyścić kostkę, a przy tym usunąć chwasty oraz trawę rosnącą pomiędzy nimi. Rozwiązania te sprawdzą się głównie podczas czyszczenia bardzo dużych powierzchni. Większości z nas zdecydowanie powinny wystarczyć domowe triki. Czym wyczyścić kostkę brukową? Potrzebne składniki masz w domu!

Domowy środek do czyszczenia kostki brukowej. Potrzebny jest ci jeden składnik

Jeśli chcesz pozbyć się tłustych plam z kostki brukowej, możesz sięgnąć po sprytne, domowe rozwiązania. W tym celu warto sięgnąć po najzwyklejszy płyn do mycia naczyń. Gdy naniesiesz go na plamę, w mig upora się z plamami po oleju lub paliwie samochodowym. W tym celu możesz zastosować też pastę z sody oczyszczonej, która kosztuje mniej niż 2 zł. Wystarczy rozmieszać ją z wodą na gęstą pastę i nanieść na plamę. Po kilkunastu minutach można ją zmyć, a po zabrudzeniach nie będzie śladu.

A czy istnieje domowy środek do czyszczenia kostki brukowej, który rozprawi się także z chwastami? Oczywiście! Wówczas warto zastosować ocet spirytusowy. Nie tylko rozpuści tłuste plamy, lecz także sprawi, że trawa oraz chwasty w mig nie będą problemem. Co należy zrobić? Wymieszaj ocet z wodą w proporcjach 1:1, a następnie obficie spryskaj kostkę brukową. Po godzinie nie będzie już śladu po plamach, a po 24 godzinach zapomnisz też o chwastach. Warto ten sposób wykorzystywać regularnie, by niechciane rośliny nie narastały na kostkę. Oprysk należy robić w bezwietrzny dzień.

Więcej o: