Zamiast wyrzucać, zalej wodą. Po 24 godzinach podlej pelargonie. Obsypią się pięknymi kwiatami

Nie musisz inwestować w kosztowne nawozy do kwiatów. Większość z nich podlejesz domowymi środkami, które dostarczą wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Czym najlepiej nawozić pelargonie? Zamiast wyrzucać, zrób domowy nawóz, a bujnie zakwitną.

Jeśli chcesz, by w tym sezonie twoje pelargonie zachwycały wyglądem, regularnie dostarczaj im niezbędnych składników odżywczych. Bogate w nie jest wiele domowych nawozów, które skutecznie zasilą rośliny. Dzięki nim pelargonia w mig wypuści mnóstwo kolorowych kwiatów i zachwyci wyglądem. Co można wykorzystać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wyrzucaj, lecz zalej wodą. Nawóz go pelargonii będzie gotowy po 24 godzinach

Nie od dziś wiadomo, że skuteczne nawozy do kwiatów można przygotować z kawy czy skórek bananów. Okazuje się jednak, że doskonałą mieszankę do podlewania pelargonii można przygotować także z łupin cebuli. Bogate są one w magnez, wapń, witaminy z grupy B, żelazo mangan oraz miedź. Takie zestawienie właściwości sprawi, że liście pelargonii w mig się zazielenią, a łodygi obsypią nowymi, bujnymi kwiatami

Do przygotowania nawozu potrzebujesz łupin z pięciu cebul. Umieść je w słoiku i zalej litrem wody na 24 godziny. Po tym czasie odcedź mieszankę i podlej pelargonie. Zasilaj kwiaty takim nawozem raz na dwa tygodnie przez cały sezon wiosenno–letni, a co chwilę będą pojawiać się na nich nowe, zdrowe pąki. Takim domowym nawozem możesz także podlewać inne rośliny kwitnące, by pięknie się prezentowały.

Naturalny nawóz do pelargonii za grosze. Niezbędny składnik zbierzesz na łące

Jeśli chcesz, by twoje pelargonie zdrowo i bujnie się prezentowały, możesz też przygotować inny nawóz do ich podlewania. Również nie wydasz na niego nawet złotówki, ponieważ główny składnik zbierzesz samodzielnie na pobliskiej działce lub łące. Mowa oczywiście o pokrzywie. Kilogram liści zbierz i zalej wodą tak, by przykryć pokrzywę, a wiadro nakryj tkaniną. Pozostaw je na czternaście dni, co jakiś czas mieszając nawóz. Gdy mieszanka będzie gotowa, podlewaj nią pelargonie raz na dwa tygodnie, a będą efektownie się prezentować. 

Więcej o: