Nagła śmierć 20-letniego syna przekreśliła wszystko. Zmarła dokładnie pół roku później

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to piękna historia niczym z filmu - przeciętna, 19-letnia dziewczyna z Teksasu podejmuje się pracy jako striptizerka, by wyżywić rodzinę i związać koniec z końcem, a chwilę później trafia na okładki gazet, wychodzi za miliardera i prowadzi swój własny program w telewizji. Nic bardziej mylnego. Życiorys Anny Nicole Smith, modelki "Playboya" i aktorki, przypomina bardziej mroczny dramat z tragicznym zakończeniem. Amerykanka, mimo iż jej kariera zdawała się rozwijać, nie miała szczęścia w życiu prywatnym.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Dolly Parton po 57 latach odtworzyła swoją okładkę "Playboya"

Anna Nicole Smith przyszła na świat 28 listopada 1967 roku w miejscowości Mexia, w Teksasie. Rodzice nazwali ją Victoria Lynn, po ojcu odziedziczyła zaś nazwisko Hogan. W tym samym roku jej rodzice wzięli ślub, a rozwiedli się zaledwie kilka miesięcy później. Wychowały ją matka wraz z ciotką. Anna miała łącznie pięcioro przyrodniego rodzeństwa.

Po rzuceniu liceum na drugim roku nauki, Anna zatrudniła się jako kelnerka w Jim's Krispy Fried Chicken. Tam poznała swojego pierwszego męża, Billy'ego Wayne'a Smitha. Pobrali się w 1985 r., a rok później urodził się ich syn Daniel Wayne Smith. Anna pracowała od rana do nocy, próbując opłacić rachunki. Życie rodzinne okazało się dla niej ogromnym ciężarem. Według tabloidów, w tamtym czasie próbowała nawet odebrać sobie życie. W dodatku jej mąż, Billy Wayne - jak się okazało - nadużywał alkoholu. Marzyła o karierze modelki i brała udział w castingach, nigdzie się jednak nie dostawała. 

Doskwierający brak pieniędzy popchnął ją do rzucenia pracy kelnerki. Zatrudniła się jako striptizerka w klubie dla dorosłych. Kilka splecionych ze sobą zdarzeń i dojmujące poczucie beznadziei sprawiło jednak, że postanowiła zostawić za sobą swoje dotychczasowe życie. Spakowała się i wyjechała z rodzinnego miasta, porzucając męża i syna. Kontynuowała jednak pracę jako striptizerka. W 1987 r. para zadecydowała o separacji. W lutym 1993 r. ostatecznie wzięli rozwód. Anna przyrzekła sobie, że jak tylko jej życie wróci na właściwe tory, zawalczy o swojego synka Daniela - który został wtedy z ojcem.

Małżeństwo z prawie 90-letnim miliarderem

Nieoczekiwany zbieg okoliczności sprawił, że w międzyczasie na jej drodze stanął 86-letni wówczas miliarder i potentat naftowy, James Howard Marshal II. Poznali się w 1991 roku, a ślub wzięli w czerwcu trzy lata później. Fotografię z ceremonii zna niemal cały świat: młoda, atrakcyjna blondynka w sukni ślubnej z głębokim dekoltem stoi obok sędziwego mężczyzny na wózku.

Poznanie Marshalla na początku lat 90. zbiegło się z rozwojem kariery Anny Nicole Smith. Wreszcie działo się o to, o czym zawsze marzyła. W 1992 roku zdjęcie Amerykanki, prezentującej powiększony chirurgicznie biust znalazło się na okładce magazynu "Playboy". Smith została playmate roku 1993. W tym czasie również udało się jej odzyskać syna, z którym zamieszkała w luksusowym apartamencie. W ciągu swojej kariery, Anna bardzo inspirowała się ikoną kina - Marilyn Monroe i starała się do niej jak najbardziej upodobnić.

Propozycje zaczęły sypać się jak z rękawa. W 1994 roku po raz pierwszy zagrała w komedii "Hudsucker Proxy" w reżyserii braci Coen. Późniejsza rola w "Nagiej broni 33 ?" niestety zagwarantowała jej Złotą Malinę za najgorszy debiut w 1994 roku. W 2002 roku otrzymała propozycję nie do odrzucenia - swój, własny autorski program w telewizji. "The Anna Nicole Show" wystartował na antenie telewizji E!

Tragedia na Bahamach. Gwiazda nie podniosła się po śmierci dziecka

Kres sielanki miał niestety nastąpić już niedługo. Anna została wdową po zaledwie 14 miesiącach małżeństwa (w 1995 r.). 90-letni James zapisał cały swój majątek młodszemu synowi, zostawiając żonę i swojego pierworodnego syna z niczym. Walka o spadek trwała łącznie 20 lat. Zakończyła ją dopiero decyzja Sądu Apelacyjnego w 2010 roku, na mocy której ogromne imperium miliardera otrzymała synowa i jego wnuki. Anna nie doczekała ostatecznego wyroku w tej sprawie.

W międzyczasie Anna bardzo podupadła na zdrowiu. Walka o spadek i kosztowny proces bardzo mocno się na niej odbiły. Poza tym już w czasach licealnych aktorka cierpiała  z powodu uzależnienia od benzodiazepin, których po śmierci męża zażywała coraz więcej. To wpłynęło na jej wygląd zewnętrzny, a co za tym idzie - ilość zawieranych kontraktów na sesje fotograficzne itp. W dodatku jej autorski program telewizyjny nie odniósł sukcesu.

 

We wrześniu 2006 roku Smith przebywała na Bahamaha, gdzie urodziła córeczkę Dannielynn. Okazało się, że ojcem dziecka jest fotograf Larry Birkhead, a nie jej ówczesny partner. Wtedy na wyspach odwiedził ją 20-letni syn Daniel.  Tam też wydarzyła się tragedia, po której kobieta już się nie podniosła. Którejś nocy Daniel położył się do łóżka i już nigdy z niego nie wstał. 20-latek zmarł wskutek przedawkowania leków: m.in. metadony, sertaliny i escitalopramu. 

Znaleziono ją martwą w hotelu

Anna Nicole Smith zmarła dokładnie pół roku po stracie syna. Jej ciało znaleziono 8 lutego 2007 roku, w jednym z pokoi hotelowych w Hollywood. Aktorka i modelka zmarła wskutek przedawkowania leków, m.in. diazepamu. Jej córeczka Dannielynn miała wówczas zaledwie 5 miesięcy. 

 

Anna Nicole Smith spoczęła na cmentarzu na Bahamach, które uwielbiała. 16 maja 2023 roku na platformie Netflix miała miejsce premiera dokumentu pt. "Anna Nicole Smith: Nie znacie mnie", który ukazuje wiele nieznanych faktów z trudnego życia modelki.

Źródła: cnn.com/https://www.theguardian.com/https://time.com/6279833/anna-nicole-smith-you-dont-know-me-review-documentary-netflix/https://www.mamamia.com.au/insider.com/anna-nicole-smith-life-death-2023-5/https://stylecaster.com/how-anna-nicole-smith-die/thedailybeast.com/anna-nicole-smith-netflix-doc-claims-her-tragic-life-story-was-a-fraud/vogue.pl/Onet.pl

Więcej o: