Wielki powrót zapomnianego trendu paznokciowego. Ten manicure to hit na lato!

Ten trend paznokciowy królował na dłoniach kobiet kilka lat temu, lecz później słuch o nim zaginął. W tym sezonie powraca on do salonów kosmetycznych, będąc idealnym sposobem na kolorowy i wakacyjny manicure. Jest prosty w wykonaniu i wygląda bardzo elegancko.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Styl ombre z przytupem podbił świat mody. Od włosów, przez ubrania po paznokcie. Manicure w tym stylu, był niegdyś bardzo popularny i królował wśród wyborów w salonach kosmetycznych. Wraz z rozwojem technik malowania paznokci i nieskończonych nowych trendów, o obmbre na jakiś czas słuch zaginął. Jednak tego lata trend ten powraca i jest on idealnym sposobem na wakacyjne eksperymenty kolorystyczne. 

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Jak wykonuje się paznokcie w stylu ombre? Prosta technika daje niesamowite efekty

By uzyskać ten wzór na płytce paznokcia nie potrzeba wiele. Efekt ten zapewnia użycie gąbeczki, podczas wykonywania manicure. Należy na nią nałożyć dwa rodzaje lakierów do paznokci, najlepiej o tym samym wykończeniu. Może być to na przykład matowy pomarańczowy i różowy lub błyszczący błękit wraz z ciemniejszym odcieniem niebieskiego. Gąbeczkę przykłada się następnie do płytki paznokcia szybkimi ruchami, co da efekt przenikania się kolorów. 

 

Kontrastujące ombre. Manicure idealny na wakacje

Decydując się na manicure w stylu ombre, możesz również postawić na nietypowe połączenia kolorystyczne. Takim zestawieniem, które będzie wyglądać bardzo efektownie, a zarazem wakacyjnie jest wykorzystanie zielonego oraz niebieskiego. Połączenie tych barw wygląda niecodziennie i bardzo oryginalnie. W takim wydaniu możesz zestawić żółty oraz fioletowy odcień. To połączenie będzie ze sobą doskonale kontrastować.

 

Manicure ombre w nietypowym wydaniu. Nowoczesny trend inspirowany klasyką

Manicure w stylu ombre nie musi się jednak opierać jedynie na rozmytym efektu cieniowania. Bardzo interesującą odmianą tego trendu jest wykorzystanie w manicure linii. Dzięki zastosowaniu stopniowania odcieni od najciemniejszego do jaśniejszego da to niesamowity efekt. Linie mogą być namalowane po skosie od połowy paznokcia. Wersja z ciemnym fioletem przechodzącym do lawendowego wygląda bardzo elegancko. W tej wersji manicure możesz zdecydować się również na żywe barwy, na przykład stopniować kolory od czerwonego, przez pomarańczowy aż po żółty. 

 
Więcej o: