Grabowski schudł 42 kg. "Kolana odmawiały mi posłuszeństwa". Pomogła dieta, o której śpiewał Młynarski

Gwiazda serialu "Świat według Kiepskich" w ostatnich latach zaskoczyła ogromną metamorfozą. Andrzej Grabowski zgubił ponad 42 kilogramy. Aktor w jednym z wywiadów zdradził, w jaki sposób udało mu się to osiągnąć.

Metamorfozy gwiazd to jeden z tematów, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem mediów oraz fanów show-biznesu. Wiele znanych osobistości ma za sobą całkowite przemiany, które zawdzięczają m.in. utracie wagi. Do historii przeszła również zmiana wizerunku aktora, kojarzonego szerszej publiczności z roli Ferdka w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Andrzej Grabowski kilka lat temu zaskoczył widzów swoją nową sylwetką podczas pierwszego odcinka 9. sezonu "Tańca z Gwiazdami. Dancing with the stars", gdzie pełni rolę jurora.

Zobacz wideo Grabowski: "Kiepscy" to wcale nie jest niska jakość! Trudniej zagrać Ferdynanda Kiepskiego niż Gebelsa z "Pitbulla"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak schudł Andrzej Grabowski? Walkę z nadwagą zaczął, gdy waga zaczęła wskazywała 140 kg

Pod koniec 2017 roku aktor swoją walkę z nadprogramowymi kilogramami rozpoczął od decyzji o operacji zmniejszenia żołądka. Zrobił to m.in. ze względów zdrowotnych oraz po tym, gdy na wadze zobaczył 140 kilogramów. Andrzej Grabowski w rozmowie z Beatą Nowicką dla magazynu Viva przyznał:

Osiągnąłem wagę 140 kilo i to już była tak zwana otyłość olbrzymia. To mnie przeraziło, pomyślałem: 'Jezus Maria, trzeba coś z tym zrobić'. Poza tym mam dwa sztuczne biodra, cały ten ciężar trzeba było nosić na tych metalach, kolana odmawiały mi posłuszeństwa.

Andrzej Grabowski schudł 42 kilogramy. Aktor szczerze o swojej przemianie

Odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego po operacji bariatrycznej, polegającej na wycięciu fragmentu żołądka, jak zdradził w tym samym wywiadzie, nie stosował żadnej, specjalnej diety. Kluczowe w przypadku 71-letniego aktora okazało się stosowanie diety nie jakościowej, lecz ilościowej.

Nie stosuję żadnej jakościowej diety, tylko ilościową, którą narzuca mój żołądek. Czyli 'mniej żryć', jak śpiewał Młynarski, co jest naprawdę świetną dietą. Niczym innym nie osiągnąłem tego rezultatu, tylko metodą 'mniej żryć'.

Andrzej Grabowski zrzucił 42 kg, a po sukcesie związanym ze swoją metamorfozą zaczął zachęcać do pracy nad sobą innych. Aktor wziął również udział w kampanii społecznej na rzecz walki z otyłością "W nowym kształcie". W krótkim klipie ostrzegał, aby nie lekceważyć problemów wynikających ze wzrostu wagi, tylko podjąć odpowiednie kroki. Co więcej, Grabowski zaznaczył, aby nie wstydzić, się walczyć o wymarzoną sylwetkę.

Więcej o: