Wrzuć do zlewu woreczek foliowy. Wystarczy 10 minut. Popularny problem zniknie

Wystarczy chwila nieuwagi, lub brak regularności w sprzątaniu, by zlew się zatkał. Najczęściej winne są reszki po obiedzie, tłuszcz oraz osadzający się w nim kamień. Jak udrożnić go szybko i bezproblemowo, a do tego bez pomocy specjalisty? Skorzystaj ze sprawdzonych, domowych sposobów.

Domowe sposoby są nie tylko skuteczne, ale także tanie. Co więcej, wykorzystasz w nich produkty, które najczęściej już posiadasz. Jak udrożnić zlew i pozbyć się z niego nieprzyjemnego zapachu z pomocą sprawdzonych trików, które nie zrujnują twojego portfela?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Prosty trik na czysty i pachnący zlew. Potrzebujesz woreczka foliowego

Czyszczenie na wpół zatkanego zlewu oraz udrażnianie niezbyt przyjemnie pachnącego odpływu, w którym zostały zgniłe resztki po jedzeniu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na szczęście istnieją proste i niedrogie triki, które znacznie ułatwią cały proces. Pierwszy z nich polega na użyciu tabletki do zmywarki oraz zwykłego woreczka. Wsadź do odpływu tabletkę, zalej ją ciepłą wodą, by zaczęła się rozpuszczać, a następnie dokładnie zatkaj odpływ woreczkiem. Takie działanie sprawi, że zawartość tabletki znajdzie się w odpływie, a do tego szybciej i lepiej zaczną działać. Po ok. 10 minutach wyjmij woreczek, a cały zlew umyj gąbką i płynem do mycia naczyń. Na koniec dokładnie opłucz. Odpływ będzie udrożniony, znikną wszelkie zabrudzenia oraz brzydki zapach.

Jak odetkać zlew z pomocą sody oczyszczonej i octu? To banalnie proste

Z zatkanym zlewem pomoże ci też domowa mieszanka. Wsyp do niego szklankę sody oczyszczonej, a następnie zalej ją szklanką octu, aż zacznie się intensywnie pienić. Wtedy też należy zatkać odpływ korkiem, talerzem bądź wcześniej wspomnianym woreczkiem foliowym, by mieszanka nie wypłynęła na zewnątrz, a zaczęła działać w odpływie. Po ok. godzinie, gdy syczenie ustanie, dokładnie opłucz zlew ciepłą wodą. 

Najtańszy sposób na odetkanie i wyczyszczenie zlewu. Sięgnij po kwasek cytrynowy

Kolejnym banalnym sposobem na odetkanie zlewu oraz pozbycie się brzydkiego, nieprzyjemnego zapachu, jest użycie kwasku cytrynowego. Rozpuść dwie saszetki produktu w szklance ciepłej wody, intensywnie wymieszaj i odstaw na 15 minut. Po tym czasie wlej całość do odpływu i poczekaj kolejne 30 minut. Na koniec przepłucz chłodną wodą. Po resztkach zalegających w odpływie nie będzie śladu.

Więcej o: