Wrzuć do woreczka i zawieś przy oknie. 30 groszy wystarczy, by pozbyć się much

Zbliżające się lato to nie tylko czasy wypoczynku i wakacji. Jest to również okres, w którym najczęściej zmagamy się z uciążliwymi owadami, takimi jak np. muchy. Jak pozbyć się ich z domu? Jest na to prosty sposób. Choć może wydawać się bezsensowny, w rzeczywistości jest niezwykle skuteczny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chcesz pozbyć się much ze swojego domu, nie musisz wcale wydawać pieniędzy na drogie preparaty. Domowe sposoby sprawdzą się równie dobrze, a nie zapłacisz za nie nawet złotówki. Jak z nich skorzystać? Poznaj niezawodny trik, dzięki któremu zapomnisz o irytujących owadach.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Wsadź monety do woreczka i zalej je wodą. Pozbędziesz się owadów w błyskawicznym tempie

Choć domowe sposoby często mogą wydawać się absurdalne, nie można im zarzucić braku skuteczności. Istnieje jeden nietypowy trik, dzięki któremu pozbędziesz się much z domu, w zaskakująco krótkim czasie. Jedyne czego potrzebujesz, to woreczek, woda i monety. Do pojemnika wlej 2-3 szklanki płynu, a następnie wrzuć do środka bilon. Na sam koniec szczelnie zamknij torebkę i zawieś ją na oknie. Dzięki temu owady będą omijać twój dom szerokim łukiem.

Dlaczego warto skorzystać z tego triku? Wszystko przez specyficzny wzrok owadów

Choć wywieszanie monet przy oknie może wydawać się co najmniej dziwne, w rzeczywistości trik sprawdza się zaskakująco dobrze. Dlaczego? W odróżnieniu od ludzi owady mają tzw. oczy złożone. Oznacza to, że nie posiadają źrenic, przez co nie są w stanie regulować ilości światła docierającego do receptorów wzrokowych. Z tego powodu wszelkie błyski są w stanie je całkowicie oślepić.

Wrzucając monety do woreczka z wodą, znacznie zwiększysz ilość refleksów światła. Promienie słoneczne będą odbijać się nie tylko od płynu, ale również od bilonu. W ten sposób muchy zbliżające się do twojego domu przez większość czasu nie będą nic widzieć. Tym samym sprawisz, że zaczną go częściej omijać. Torebki można również zawiesić przy drzwiach. W ten sposób jeszcze bardziej ograniczymy liczbę miejsc, przez które owady mogą wlecieć do środka.

Więcej o: